Connect with us

Espor

Valorant Masters turnuvası Reykjavik’e geri dönüyor!

VCT Masters turnuvasında yer alacak bölgelerin slotları ve etap puan ödüllerine dair bilgiler de paylaşıldı.

Valorant Masters turnuvası Reykjavik'e geri dönüyor!

Riot Games’in geçtiğimiz yıl Valorant Champions Tour kapsamında düzenlediği turnuvalardan biri olan VCT Masters’a ev sahipliği İzlanda’nın Reykjavik şehri, 2022 yılının ilk Masters turnuvasında da tekrardan dünyanın en iyi takımlarını ağırlayacak. 2021 League of Legends Dünya Şampiyonası ve MSI (Sezon Ortası Turnuvası)’nın düzenlendiği Reykjavik şehri bir kez daha büyük bir turnuvaya ev sahipliği yapacak.

10-24 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek Valorant Masters turnuvasında 8 bölgeden toplamda 12 takım mücadele edecek. 3 takım ile en fazla slota sahip olan EMEA bölgesinin yanı sıra turnuvada 2 Kuzey Amerika temsilcisi bulunacak. Brezilya, Latin Amerika, Japonya ve Kore bölgelerinden ise yalnızca 1’er takım Valorant Masters turnuvasında mücadele edecek.

Riot Games’in Valorant Masters ile alakalı yaptığı resmi açıklama şu şekilde:

 ”Bugün 2022 VALORANT Champions Tour’un ilk uluslararası etkinliğinin 10-24 Nisan’da Reykjavik’te sahne alacağını duyurmanın heyecanını yaşıyoruz! İzlanda, yakın zamanda düzenlenen büyük Riot Games Espor etkinliklerinde bizi çok güzel ağırladı ve küresel durumun vaziyetine baktığımızda başarılı bir turnuva için bize mümkün olan en iyi yolu sundu.

2022’de VALORANT’ın büyük bir izleyici topluluğu önünde oynanabilmesi espor için çok önemli bir önceliğimiz. Fakat seyircilerin canlı olarak katılabileceği bir etkinlik düzenleyebileceğimizden emin olana kadar, İzlanda uluslararası LAN turnuvalarına ev sahipliği yapmak için de çok ideal.”

Takımlar diğer turnuvalarda gösterdiği performans ile topladıkları puanlara göre Valorant Masters’a katılabilecek. 1. ve 2. Aşama Challengers turnuvalarını ilk 3 sırada bitiren takımlar Reykjavik biletini kapacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor