Connect with us

VALORANT

VALORANT Vanguard nasıl kaldırılır ve nasıl devre dışı bırakılır?

VALORANT’ın hile önleme yazılımının bilgisayarınız üzerinden nasıl silineceğini anlattık.

VALORANT Vanguard nasıl kaldırılır ve nasıl devre dışı bırakılır?

Riot Games’in 7 Nisan 2020’de açık betası ile oyunculara açtığı oyun VALORANT hem normal oyuncu, hem de espor tarafı ile başarılı bir şekilde ilerliyor. Teknik olarak da her güncellemesini sizler ile paylaştığımız VALORANT Vanguard yazılımı ile de oyuncuları hilecilerden korumaya çalışıyor.

Bu yazımızda oyunu bırakmış ve anti hile yazılımını kaldırmak isteyen veya oyunu oynamadığı zamanlarda yazılımın çalışmasını istemeyen oyuncular için kısa bir rehber hazırladık.

VALORANT Vanguard nedir?

Vanguard, Riot Games’in VALORANT özelinde hilecileri oyundan uzak tutmak için geliştirmiş olduğu bir anti hile yazılımıdır. Bu yazılım hem oyunu oynamak istediğiniz zaman çalıştırılan bir yazılımda hem de bilgisayarınızdaki işletim sisteminin çekirdek seviyesinde faaliyet gösteriyor.

VALORANT Vanguard nasıl devre dışı bırakılır?

VALORANT’ı oynamak istiyorsanız kesinlikle bilgisayarınızda bulunması gereken bu yazılım, oyunu oynamadığınız zamanlarda da arka planda çalışabiliyor. Bu durumdan çoğu zaman rahatsız olan oyuncular bulunmazken, bazı oyuncular arka planda gereksiz olarak çalışan uygulamaları kapatmayı faydalı buluyor.

Çoğu uygulama gibi Vanguard’ı da Windows Görev Çubuğu üzerinde bulduktan sonra sağ tıklayıp Exit Vanguard(Vanguard’dan çıkış yap) düğmesine basarak devre dışı bırakabiliyorsunuz.

Unutmayın, bu anti yazılımı devre dışı bırakmanızın ardından tekrardan oyuna girdiğinizde veya bilgisayarınızı açıp kapattığınızda yazılım tekrardan aktif oluyor.

VALORANT Vanguard nasıl kaldırılır?

Riot Games’in popüler oyunun yardım sayfası üzerinden belirttiğine göre VALORANT’ı bilgisayarınızdan kaldırsanız bile Riot Vanguard anti hile yazılımı bilgisayarınızdan kalkmıyor. Bu yüzden eğer oyunu bıraktıysanız Vanguard’ı tamamen bilgisayarınızdan kaldırmak isteyebilirsiniz.

Bu kaldırma işlemi için yapmanız gerekenleri adım adım aşağıda görebilirsiniz.

  1. İlk olarak bilgisayarınızda Windows tuşuna basıp, Denetim Masası aramasını yapın.
  2. Denetim Masası sekmesine giriş yapmanızın ardından, Programlar sekmesinin altındaki Program Kaldır bölümüne giriş yapın.
  3. Bu bölümde bilgisayarınızda yüklü olan yazılımlarında arasında Riot Vanguard isimli programı bulun.
  4. Bu programa sağ tıklayın ve Kaldır seçeneğine tıklayın.
  5. Karşınıza çıkan “Bu uygulamanın bilgisayarınızda değişiklik yapmasına izin veriyor musunuz” sorusuna “Evet” ile devam edin.

Bu işlemlerin ardından VALORANT için geliştirilmiş olan Vanguard yazılımı bilgisayarınızdan kalkmış olacaktır. Tekrardan unutmayın, bu yazılım olmadan VALORANT bilgisayarınızda çalışmayacaktır.

Tüm bunlara ek olarak oyunda hatalar ile karşılaşıyorsanız ve nasıl çözeceğinizi bilmiyorsanız VALORANT Hata Kodları hakkında hazırladığımız içeriklere de göz atmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

Turkish Pro, cNed & tecoNe Topluluk Turnuvası #2’yi duyurdu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT