Connect with us

Espor

BBL Esports VALORANT takımında Epic ve Element’e veda edildi

BBL Esports VALORANT takımında Epic ve Element’e veda edildi.

BBL Esports VALORANT takımında Epic ve Element'e veda edildi

VALORANT Champions Tour 2024: EMEA League Stage 2’de mücadele eden temsilcilerimizden BBL Esports, VALORANT takımının teknik ekibinde yaşanan değişiklikler ile gündeme geliyor.

22 Mayıs Çarşamba günü takımın resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan duyurular ile birlikte ilk olarak baş koç Mehmet Arda “Epic” Yıldız’a daha sonra ise asistan koç Adil “elemeNt” Maufroid’a veda edildi.

Epic: “Tek pişmanlığım yüzünüzü daha fazla güldürememiş olmaktır”

Ayrılık duyurusunda takıma vedasının mental ve fiziksel yorgunluklar nedeniyle olduğu belirtilen Epic, kişisel hesabından yaptığı açıklamada duygu ve düşüncelerini şöyle kaydetti:

“Bugün itibariyle artık BBL Esports’ta Head Coach görevinde değilim. Bunca zamandır aldığımız değerli galibiyetler kadar, almamız gerekirken kaybettiğimiz birden fazla maçımız oldu ve bunların sorumluluğu Head Coach olarak bana aittir.

Oyuncu kadromuz eşsiz parçalardan oluşuyor ve biliyorum ki EMEA Stage-2’de mükemmel işler yapıp Champions 2024 için sonuna kadar savaşacaklar. Her biri başarıyı sonuna kadar hak ediyor.

Başta bana Türkiye’nin espor lokomotifi olan bu paha biçilemez kulüpte çalışma fırsatını veren ve takımın başarısı için büyük bir özverili vizyonla çalışan @Oidemirel Bey’e, takımımızın yanında mutlulukları için savaşan @feritkw ve @KendineMuzisyen’e, takımın huzuru için emek veren @eren_gul’e ve Operasyon Menajerlerimiz @Luinwess ve @da1monnn olmak üzere bütün yönetimimize teşekkür ederim.

Ben ise kötüye giden sağlığımı iyileştirmek, ertelemiş olduğum yasımı tutmak ve annemden kalan vasiyetleri teker teker yerine getirmek için inzivaya çekiliyor olacağım. Son mesajım Türkiye’nin en büyük taraftar topluluğu BBL taraftarına; Tek pişmanlığım yüzünüzü daha fazla güldürememiş olmaktır. Bu zamana kadar ki bütün destekleriniz için sonsuz minnettarım. Artık ben de sizinle beraber bu takımın taraftarı olarak devam edeceğim. Böylece beraber sevinip beraber üzüleceğiz. Kim ne derse desin, win or lose still”

Element de BBL Esports ayrılığı sonrası konuştu

Aynı gün BBL Esports VALORANT takımına veda eden bir diğer isim olan Adil “elemeNt” Maufroid ise kişisel X hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı. 2024 yılının mart ayından bu yana takımın formasını giyen isim şu ifadeler ile veda etti.

“BBL’deki günüm sona eriyor. Bu Split’ten gerçekten keyif aldım ve play-off’lara kalamadığımız çocuklarla çalışmaktan keyif aldım, ancak bu böyle. Bu Split’ten hiçbir pişmanlık duymuyorum. Sonradan bazı oyuncularda kesin bir evrim görebiliyordum. Yaptığımız iş ve gerekli çabayı gösterirlerse daha da yukarılara çıkabileceklerini düşünüyorum, bu deneyim için herkese teşekkür ediyorum. Sizi seviyorum adamlarım <3 Onlara şampiyonada başarılar diliyorum!

BBL Esports sahiplerine Split sırasında gösterdikleri güven için teşekkür ediyor, doğru kararı vermelerini diliyorum. Onlara başarılar diliyorum ve ayrıca hayranlarıma da hala kafamda duyabildiğim ve özleyeceğim cesaretlendirici çığlıkları için teşekkür etmek istiyorum Epic, Juancar, sizinle çalışmaktan keyif aldım, harikaydı. Harika kompozisyonumu Ascent’te göremeyeceğimiz çok kötü 😀 kendine iyi bak ve sana gelecek için en iyisinden başka bir şey diliyorum.”

Siz takımda yaşanan bu ayrılıklar hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucular ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT herkese yazma nasıl yapılır? Anlatıyoruz!

Steam Türk Lirası yapma! Steam TRY Converter nasıl kullanılır?

Steam hesap değeri nasıl öğrenilir? İşte Steam Calculator

Twitch abonelik fiyatları zamlandı! İşte Twitch yeni abonelik fiyatları

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor