Connect with us

Espor

VCT 2022 Aşama 1 EMEA Challengers 3.Hafta karşılaşmaları ertelendi!

VCT 2022 Aşama 1 EMEA Challengers 3.Hafta karşılaşmaları Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi sebebiyle ertelendi.

VCT 2022 Aşama 1 EMEA Challengers 3.Hafta karşılaşmaları ertelendi!

24 Şubat Perşembe günü tüm dünyanın gözü Rusya’nın işgal ettiği Ukrayna’dayken, VALORANT Champions Tour yönetimi aldığı yeni kararı akşam saatlerinde resmi hesapları üzerinden paylaştı. VCT 2022 Aşama 1 EMEA Challengers 3.Hafta karşılaşmaları henüz belirlenmeyen bir tarihe ertelendi.

Yapılan resmi açıklamada bu kararın dikkatli bir değerlendirmeden sonra belirtilirken, “Topluluğumuzun refahı bizim için ayrılmazdır ve şu anda bir numaralı önceliğimiz, Ukrayna’da tırmanan krizden etkilenen oyuncuları, sunucuları, personeli ve taraftarları desteklemektir.” sözleri dile getirildi.

Ertelenen VCT 2022 Aşama 1 EMEA Challengers 3.Hafta karşılaşmaları hakkında ise açıklamada “Mümkün olan en kısa sürede yeni program hakkında bir güncelleme yapacağız.” denildi.

Açıklamanın ardından espor dünyasından birçok kişi konu hakkındaki düşüncelerini sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı. Espor sunucusu ve yorumcusu Alican Karahan alınan karar hakkında “Olması gereken bir kararla bu hafta oynanacak olan VCT maçları başka bir zamana ertelendi. 2022’de insanlığın hala böyle bir olay yaşıyor olması insanın zoruna gidiyor gerçekten.” şeklinde konuştu.

Ligde mücadele eden Papara SuperMassive Blaze’in VALORANT oyuncusu Göktuğ “XiSTOU” Canciğer ise “Dünya gündeminde olan son olaylardan dolayı bu hafta oynayacağımız maçlar, daha sonra belli olacak bir tarihe ertelendi. STAY STRONG UKRAINEdedi.


İlginizi Çekebilir:

Espor dünyası da Ukrayna’nın yanındayız dedi

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor