Connect with us

Espor

Espor dünyası da Ukrayna’nın yanındayız dedi

Espor dünyasından da Ukrayna için destek mesajları yayınlandı.

Espor dünyası da Ukrayna'nın yanındayız dedi

Rusya, Ukrayna ve NATO ülkeleri arasında bir süredir süregelen kriz kapsamında, 24 Şubat Perşembe gününün ilk saatlerinde Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmeye başlaması ile birlikte tüm dünyadan Ukrayna için destek mesajları gelmeye başlamıştı. Türkiye de dahil dünyadan birçok espor takımı ve organizasyonu Ukrayna’nın yanında ve savaşa karşı olduklarını dile getiren paylaşımlarda bulundu.

Dünyada Fnatic, FaZe Clan, EXCEL, Ninjas in Pyjamas ve Ukraynalı Natus Vincere’nin haricinde ülkemizden Eternal Fire, Sangal Esports, Kafalar Esports, Zero Zone Esports, S2G Esport, fastPay Wildcats, Galakticos, Thunderbolts Gaming, Brosskiez, Team Aurora, 5 Ronin, BBL Esports ve daha birçok takım paylaşım yaptı.

Pek çok takım logolarının yer aldığı profil fotoğraflarını Ukrayna’nın bayrağında bulunan mavi ve sarı renkler ile tekrardan düzenlerken, savaş karşıtı ve Ukrayna’nın yanında olduklarına dair mesajlara da yer verdiler.

Ülkemizden Galakticos paylaştığı mesajda “Silahın gücüne inandığımız tek yer oyunlardır.” sözlerine yer verirken, Eternal Fire “Barış varsa huzur da var. Dualarımız sizinle”, Sangal Esports ise “Malesef bu sabah dünyayı sarsan şok edici ve korkunç haberler ile uyandık.Dost ve kardeş ülke olan Ukrayna’daki haberleri endişe ile takip ediyoruz. Dualarımız dünya barışından yana.” sözlerine yer verdi.


İlginizi Çekebilir:

NAVI, Ukrayna ordusu için bağış kampanyası başlattı!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor