Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

NAVI, Ukrayna ordusu için bağış kampanyası başlattı!

NAVI ekibinde diğer CS:GO takımlarından destek geldi

NAVI, Ukrayna ordusu için bağış kampanyası başlattı!

Dünyanın en popüler espor organizasyonlarından biri olan NAVI, son günlerde uluslararası gündemi tamamen kaplayan Rusya-Ukrayna krizi ile ilgili radikal bir adım attı. Daha çok CS:GO sahnesinde elde ettiği başarılarla akıllara kazınan Ukrayna merkezli NAVI ekibi, ülkesi için internet üzerinden yardım kampanyası başlattı. NAVI tarafından sosyal medyada paylaşılan kampanyada Ukrayna ordusunu destekleme seçeneği de bulunuyor. Daha önce herhangi bir espor takımının bu derece cesur bir politik hamleye kalkıştığı görülmemişti.

Astralis, Entropiq, Team Singularity, SK Gaming ve Ninjas in Pyjamas gibi Avrupa merkezli takımlar da NAVI’nin bu hamlesine destek verdi. Ayrıca CS:GO profesyonel arenasının en büyük turnuvalarından birkaçını düzenleyen BLAST’da NAVI’nin yanında yer aldığını açıkladı.

”Rusya Ukrayna’ya saldırdı. Ve şimdi ülkemizde insan hayatlarını hedef alan ve makul kaderleri yok eden bir düşmanlık var. Bu savaş sırasında her şey yolundaymış gibi davranmamız imkansız. Öyle değil. Perişan haldeyiz. Şuanlık ana amacımız sakin kalmak ve kendimize, sevdiklerimize ve yardıma ihtiyacı olanlara göz kulak olmak. Hepimiz bu durumda beraberiz. Ve bunu beraber atlatacağız.”

NAVI iki gün sonra maça çıkacak!

IEM Katowice 2022‘de grup aşamasından lider çıkarak mevsim finallerine yarı finalden başlama hakkı kazanan NAVI, 26 Şubat Cumartesi günü Virtus Pro vs G2 Esports serisinin galibiyle karşılaşacak. Turnuvanın playoff aşaması Polonya’nın doğusundaki Spodek Arena’da gerçekleştirileceğinden NAVI’nin sorunsuz şekilde yarı final serisine çıkması bekleniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive