Connect with us

Espor

VCT 2022 Aşama 1 Masters Reykjavik’de ilk Covid vakası tespit edildi

Riot Games Küresel Rekabetçi Operasyonlar Başkanı Francois, maçların nasıl oynanacağı hakkında konuştu.

VCT 2022 Aşama 1 Masters Reykjavik'de ilk Covid vakası tespit edildi
Görsel: Colin Young-Wolff/Riot Games

10 Nisan Pazar günü Güney Koreli DRX ile Japon ZETA DIVISION takımları arasında oynan karşılaşma ile başlayan VCT 2022 Aşama 1 Masters Reykjavik etkinliğinde korkulan oldu ve ilk Covid-19 vakası duyuruldu.

11 Nisan Pazartesi günü Türkiye saati ile 04.00 sularında VALORANT Champions Tour Twitter hesabı üzerinden Riot Games Küresel Rekabetçi Operasyonlar Başkanı Alex Francois imzalı bir açıklama yayınlandı ve etkinlikteki son durum hakkında bilgiler paylaşıldı.

Oyuncuların ve personelin sağlığı ve güvenliği en yüksek öncelikleri olduğunu belirten Francois, aşı olmuş veya testi negatif olan tüm katılımcıların zorunlu olarak karantinada kalıp bu dönemde düzenli olarak test olduklarını belirtirken, tüm katılımcıların etkinlik süresince periyodik olarak PCR ve antijen testleri yapmaları gerektiğini dile getirdi.

VCT 2022 Aşama 1 Masters Reykjavik’de aksama olmayacak

Yapılan açıklamanın devamında bu zorunlu testler sırasında bir LOUD ekibinin bir üyesinin Covid-19 testinin pozitif sonuç verdiği duyuruldu. Riot Games Küresel Rekabetçi Operasyonlar Başkanı Alex Francois, maçların nasıl oynanacağı konusundaki durumu şöyle açıkladı:

“Politikamız, bir oyuncunun COVID-19 için pozitif bir sonuç vermesi ancak rekabet edebilecek kadar iyi hissetmesi ve oynamayı seçmesi durumunda, etkilenen takım ve rakibi planlanan maçı karantina tesislerinde yerleşik bir LAN ağında oynamasıdır. Testi pozitif çıkan oyuncu izole bir odadan mücadele ederken, takım arkadaşları ve rakip takım yakındaki iki odada yarışacak. Belirli bir gündeki maçların sırası değişebilir.”

LOUD aspas: “Sakin ve kaygısız olabilirsiniz, her şey yoluna girecek”

VCT 2022 Brezilya Aşama 1 Challengers etkinliğindeki başarısı nedeniyle VCT 2022 Aşama 1 Masters Reykjavik’de mücadele etmeye hak kazanan LOUD takımının oyuncusu Erick “aspas” Santos, Twitter üzerinden bir paylaşım yaparak Covid-19 testi pozitif çıkan kişinin kendi olduğunu açıkladı.

Twitter hesabı üzerinden Portekizce olarak yaptığı açıklamada aspas, “COVID testim pozitif çıktı ve burada, Setup’ım ile birlikte otel odasında tecrit edilmiş durumdayım. Semptomsuz çok hafifim ve 3 doz aşı oldum. Sakin ve kaygısız olabilirsiniz, her şey yoluna girecek.” sözlerini kullandı.

LOUD tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

“Oyuncularımızdan birinin COVID testi pozitif çıktı ve diğerlerinden izole edildi. Aspas asemptomatiktir ve güncel 3 doz aşısı vardır, bu nedenle kaygısız olabilirsiniz. Oyunumuz hala devam ediyor ve yakında daha fazla bilgi ile geri döneceğiz.”


İlginizi Çekebilir:

ESL Pro League Season 15 şampiyonu FaZe Clan!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor