Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESL Pro League Season 15 şampiyonu FaZe Clan!

FaZe Clan 2022 yılını domine etmeye devam ediyor

ESL Pro League Season 15 şampiyonu FaZe Clan!

FaZe Clan, ESL Pro League Season 15 büyük finalinde ENCE’i 3-1 mağlup ederek şampiyonluğa ulaşmayı başardı ve 175 bin dolarlık ödülün sahibi oldu. IEM Katowice 2022‘in ardından ESL Pro League’de de kupaya uzanan FaZe Clan 2022 yılını domine etmeye devam ediyor. Finlandiya takımı ENCE ise turnuvanın sürprizi olarak ön plana çıktı. Grup aşamasını FaZe Clan’ın önünde tamamlayarak playoff macerasına Fnatic galibiyetiyle başlayan ENCE, Movistar Riders ve NIP’i turnuvanın dışına iterek final biletini kapmıştı.

Her ne kadar grup aşamasına sallantılı bir başlangıç yapsa da FaZe Clan playoff ilk turundan itibaren oynadığı dört seride yalnızca iki haritada yenilerek şampiyon olmayı başardı. ENCE karşısında final serisine 16-11’lik Vertigo galibiyetiyle başlayan FaZe Clan ikinci harita Overpass’te rakibinden sert bir cevap alarak uzatmalarda yenildi. Geriye kalan iki harita Mirage ve Dust II’yi zorlanmadan kazanarak seriyi kapattı. En değerli oyuncu ödülüne ise +19 KDA ile Helvijs ‘broky‘ Saukants layık görüldü.

FaZe Clan’ın bir sonraki hedefi 30 Mayıs- 5 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek IEM Dallas 2022 olacak. Yıla ikide iki ile başlayan FaZe Clan şuana kadar rakip tanımadı. Kendilerine en yakın güçte gördükleri NAVI ekibi hem IEM Katowice 2022 hem de ESL Pro League‘de playoff aşamasında gösterdiği hayal kırıklığı performansla dikkat çekiyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive