Connect with us

Espor

VCT 2022: EMEA Aşama 1 Challengers şampiyonu belli oluyor

FunPlus Phoenix ve G2 Esports şampiyonluk unvanı için mücadele edecek!

VCT 2022: EMEA Aşama 1 Challengers şampiyonu belli oluyor

11 Şubat Cuma günü başlayan VCT 2022: EMEA Aşama 1 Challengers mücadelesinde büyük final zamanı geldi çattı. Altı hafta süren grup aşamasının ardından oynanan Playoff karşılaşmalarında rakiplerini mağlup etmeyi başaran FunPlus Phoenix ve G2 Esports ekipleri büyük finalde karşılaşma hakkını yakaladı.

27 Mart Pazar günü saat 17:00’da başlayacak olan büyük final karşılaşması beş maçlık bir seri üzerinden oynanacak. Finalistlerden ilki olan FunPlus Phoenix, A grubunu birinci olarak bitirmiş ve Playoff’larda Team Liquid ve Fnatic ekiplerini mağlup ederek kazananlar grubundan finale çıkmıştı.

Kaybedenler grubundan finale ulaşan G2 Esports ise B grubunu ikinci olarak tamamlamıştı. Playoff’ların başında Team Liquid’e mağlup olan G2, kaybedenler grubunda emin adımlar ile ilerleyerek finale kadar ulaştı. G2 bu yolda M3 Champions, Team Liquid ve Fnatic ekiplerini mağlup etti.

VCT 2022: EMEA Aşama 1 Challengers finalinin adı: FunPlus Phoenix – G2 Esports

Büyük finalde galibiyete ulaşan takım 40 bin Euro’luk para ödülü ile birlikte VALORANT Champions Tour 2022: aşama 1 Masters – Reykjavík bileti de kazanırken, ikinci takım 30 bin Euro ve VCT 2022: Aşama 1 Masters – Reykjavík bileti ve üçüncü takım olan Fnatic ise 22 bin Euro ile VCT 2022: Aşama 1 Masters – Reykjavík bileti kazanacak.

VCT 2022: EMEA Aşama 1 Challengers şampiyonun belli olacağı büyük final karşılaşmasını twitch.tv/valorant adresinden canlı olarak izleyebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir:

Brosskiez beklenen VALORANT takımını duyurdu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor