Connect with us

Espor

LCK 2022 Bahar Mevsimi Finali’nin adı T1 vs GEN!

Son şampiyon Damwon KIA yarı finalde GEN’e mağlup oldu

LCK 2022 Bahar Mevsimi Finali'nin adı T1 vs GEN!

Kore ligi LCK’de 2022 Bahar Mevsimi Finali’nin adı T1 vs GEN oldu. Yarı finalde son şampiyon Damwon KIA’yı beş maçlık seri sonucunda mağlup eden Chovy ve Ruler’lı GEN ekibi büyük finalde şuana kadar henüz yenilgi yüzü görmeyen T1 ile karşılaşacak. Geçtiğimiz mevsimlerde finalde DWG’ye mağlup olan GEN bu sefer şeytanın bacağını kırdı ve rakibini saf dışı bırakmayı başardı.

Beş maçlık muhteşem seriye Damwon KIA beklentilerin üzerinden bir performans sergileyerek başladı. İlk maçta galibiyeti cebine koyan DWG ekibi ikinci maçta Ruler’ın Kai-Sa performansına karşı direnç gösteremedi ve yarı final serisi daha baştan izleyicileri doyurmayı başardı.

Üçüncü maçta Canyon’ın ekstra Lee Sin oyunlarıyla galibiyete uzanarak seride 2-1 öne geçen DWG, dördüncü maçta da aynı seçimlere yönelince GEN ekibi oyun planını değiştirdi. 19-9’luk skorla 33. dakikada maçı kapatmayı başaran GEN seriyi beşinci maça götürdü. Ölüm kalım maçında Ruler’ın muhteşem Xayah oyunu ve Chovy’nin Ahri ile yaptığı katkılarla GEN, son şampiyon DWG’yi elemeyi başardı ve finalde T1’ın rakibi oldu.

T1 vs GEN finali

Normal sezonda karşılaştıkları her iki maçtan da galibiyetle ayrılan T1, şüphesiz ki finalde GEN’e karşı favori olacak. Fakat şunu da belirtmek gerekir ki GEN ekibi T1’a karşı oynadığı iki maçta da COVID sebebiyle en önemli oyuncularından mahrum kalmıştı. Daha önce her iki takımın da tam kadro olarak karşılaştığı bir maç izlemedik. Bu da final serisini çok daha heyecanlı kılıyor. LCK 2022 Bahar Mevsimi Finali 2 Nisan Cumartesi günü saat 11:00‘da başlayacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor