Connect with us

Espor

VCT 2022: EMEA Aşama 2 Challengers playoff kaybedenler grubu eşleşmeleri belli oldu

Guild Esports ve Fnatic Stage 2 Masters’a katılmayı garantiledi

VCT 2022: EMEA Aşama 2 Challengers playoff kaybedenler grubu eşleşmeleri belli oldu

Dün gece oynanan VCT 2022: EMEA Aşama 2 Challengers playoff kazananlar grubu yarı finallerinden galip ayrılan Guild Esports ve Fnatic ekipleri önümüzdeki ay Kopenhag şehrinde düzenlenecek Masters turnuvası biletinin sahibi oldu. Seriden mağlup ayrılan M3 Champions ve FunPlus Phoenix ise yılın en prestijli turnuvasına yükselmek için yoluna kaybedenler grubundan devam edecek.

VCT 2022: EMEA Aşama 2 Challengers playoff kazananlar grubu yarı final sonuçları

  • Fnatic 2 — 1 FunPlus Phoenix
  • Guild Esports 2 — 0 M3 Champions

Kaybedenler grubu eşleşmeleri

  • Acend vs FunPlus Phoenix / 19 Haziran
  • M3 Champions vs Team Liquid / 19 Haziran

Yarı final serisine 13-6’lık Breeze galibiyetiyle başlayan Guild Esports ekibinde ”trexx” ve ”Sayf” ön plana çıktı. Rakibinin seçtiği haritada kazanarak serideki psikolojik üstünlüğü de eline alan Guild Esports Fracture haritasında 13-11 kazanarak finale yükselmeyi başardı.

Fnatic ile FunPlus Phoenix arasında oynanan diğer yarı final serisi çok daha yoğun çekişmeye sahne oldu. Kendi seçtiği Icebox haritasında zorlanmadan kazanan Fnatic ekibine FPX tarafından Ascent haritasında yanıt geldi. Temsilcimiz Emir ”Alfajer” Ali Beder‘in formasını giydiği Fnatic, ”Derke” ve ”Enzo” liderliğinde Fracture haritasında seriye son noktayı koydu ve finalde Guild Esports’un rakibi oldu.

Kaybedenler grubu serileri bugün saat 17:00‘da M3 Champions vs Team Liquid serisiyle başlayacak. Hemen ardından temsilcimiz ”cNed”in takımı Acend FunPlus Phoenix’e karşı mücadele edecek. Bugün oynanacak serileri Valorant’ın resmi Twitch kanalı üzerinden izleyebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor