Connect with us

Espor

VCT 2022: Game Changers EMEA Series 2 finalinin adı: G2 Gozen – Guild X

Game Changers finallerinde G2 Gozen ile Guild X mücadele edecek!

VCT 2022: Game Changers EMEA Series 2 finalinin adı: G2 Gozen - Guild X

Tamamen kadın VALORANT takımlarının mücadele ettiği VCT 2022: Game Changers EMEA Series 2 etkinliğinde büyük finale oldukça kısa bir süre kaldı. 7 Mayıs Cumartesi günü oynanan üst ve alt grup finallerinin ardından finalin adı G2 Gozen – Guild X oldu.

7 Mayıs Cumartesi günün ilk karşılaşması, üst grup finallerinde G2 Gozen ve Rix.GG Lightning ekipleri arasında oynandı. Üç maçlık serinin ilk haritası olan Fracture’da G2 ekibi 13-7’lik bir skor ile öne geçerken, ikinci harita Icebox’ta da 13-8’lik benzer bir skor yakalaması ile seriyi 2-0’lık bir skor ile kazandı. Bu galibiyet ile adını büyük finale yazdıran ilk takım G2 Gozen oldu.

Günün ikinci ve son karşılaşmasında ise alt gruptan gelen Guild X ekibi ile G2 Gozen karşısında mağlup olan Rix.GG Lightning ekibi kozlarını paylaştı. Saat 21.00 sularında başlayan karşılaşmanın ilk haritası Fracture’da 13-9, ikinci haritası Haven’da ise 13-11’lik bir skor ile galip gelen Guild X, daha önce üst grupta karşılaştığı G2 Gozen ile büyük finalde tekrardan karşılaşma şansını yakaladı.

8 Mayıs Cumartesi günü saat 19.00’da start alacak olan VCT 2022: Game Changers EMEA Series 2 büyük finalinde G2 Gozen ile Guild X ekipleri şampiyonluk unvanı, 10 bin Euroluk para ödülü ve 45 puanı kazanmak için mücadele edecek.


İlginizi Çekebilir:

VRL Türkiye: Birlik 2. Split lig aşaması fikstürü belli oldu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor