Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Virtus Pro oyuncuları ESL Pro League Sezon 15 için kararını verdi

Virtus Pro ekibi ESL’in teklifini kabul etti!

Virtus Pro oyuncuları ESL Pro League Sezon 15 için kararını verdi

2 Mart Çarşamba gününün akşam saatlerinde yapılan resmi açıklama ile birlikte ESL, Rus hükümetiyle açık bağları olan kuruluşların etkinliklerinde temsil edilmesine izin verilmeyeceğine yönelik bir karar aldığını ve bu karar kapsamına şu anlık sadece Virtus Pro ve Gambit takımlarının girdiği duyurulmuştu.

Yapılan açıklamada ESL tarafından takımlara sunulan “ülkelerini, organizasyonlarını veya takımlarının sponsorlarını kıyafetlerinde veya başka bir şekilde temsil etmeden tarafsız bir isim altında rekabet edebilirler” teklifi ise takımlardan Virtus Pro kanadında kabul görmüş görünüyor.

Virtus Pro oyuncuları Outsiders adı altında mücadele edecek

ESL tarafından 9 Mart Çarşamba gününün öğle saatlerinde yapılan duyuruya göre Virtus Pro forması altında mücadele eden oyuncular, ESL Pro League Sezon 15 etkinliğinde takımlarının ismini bir yana bırakarak Outsiders(Yabancılar) adı altında aynı kadro ile mücadele edecekler.

9 Mart günü yapılan açıklamada etkinliklerde yer almasına izin verilmeyen bir diğer takım olan Gambit tarafı ile tartışmaların hala devam ettiği belirtilirken, konu sonuca vardığında bir açıklama yapılacağı detayı kaydedildi.

24 takımın 823 bin dolarlık büyük ödülden en büyük payı almak için Almanya’nın Düsseldorf şehrinde çevrimdışı ortamda mücadele edeceği etkinlik olan ESL Pro League Sezon 15, 9 Mart Çarşamba günü başlayıp, 10 Nisan Pazar günü sona erecek.


İlginizi Çekebilir:

ESL de Rus takımlarına yaptırım uygulama kararı aldı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive