Connect with us

Espor

Mad Lions, emekli profesyonel oyuncu Vizicsacsi’yi koç ekibine dahil etti

28 yaşındaki veteran isim üst koridor pozisyon koçu olarak transfer edildi

Vizicsacsi Mad Lions

Temsilcimiz Armut’un takımı Mad Lions, eski üst koridor oyuncusu Vizicsacsi‘yi pozisyon koçu olarak kadrosuna kattığını açıkladı. Sosyal medya hesabı üzerinden Armut ile fotoğrafını paylaşarak; ” Play-off’larda üst koridor pozisyon koçu olarak MAD kadrosuna katılmaktan gurur duyuyorum. Armut ile birlikte çalışmak çok zevkli olacak.’‘ ifadelerine yer veren 28 yaşındaki veteran isim, yaklaşık iki yıllık aranın ardından espor organizasyonlarına geri döndü.

Avrupa ligini yakından tanıyan bir isim

2019 yılının Aralık ayında Splyce macerasının ardından emekli olduğunu açıklayan Vizicsacsi’yi daha öncesinde Schalke ve Unicorns of Love takımlarında seyretmiştik. Splyce döneminde takım arkadaşları Xerxe, Humanoid ve Kobbe gibi tanıdık isimlerle LEC Bölgesel Finalleri’ni ikinci sırada bitirerek Worlds 2019’a elemelerden katılmış, ardından SKT’ye 3-1 elenmişti.

Unicorns of Love takımının LEC’de mücadele ettiği zamanlarda yaklaşık 3 yıl (2014-2017) Hylissang ile birlikte yükselen tecrübeli oyuncu 2018 yılını Upset‘in önderliğindeki Schalke bünyesinde geçirmişti. Avrupa ligindeki birçok tanıdık isimle aynı ekipte forma giyen Vizicsacsi, elde ettiği tecrübeleri temsilcimiz Armut’a aktarmaya çalışacak. Mad Lions, LEC 2021 Yaz Mevsimi kazananlar grubu ilk turunda 14 Ağustos Cumartesi günü G2 karşısına çıkacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor