Connect with us

Espor

VRL 2022 Türkiye: Birlik 2. Split 2. Hafta karşılaşmaları tamamlandı

Oynanan dört karşılaşmanın ardından VRL 2022 Türkiye: Birlik 2. Split 2. Hafta sona erdi.

VRL 2022 Türkiye: Birlik 2. Split 2. Hafta karşılaşmaları tamamlandı
Görsel: twitter.com/valleague_tr

16 Mayıs Pazartesi günü saat 17.30’da start alan VRL 2022 Türkiye: Birlik 2. Split 2. Hafta mücadelesi, iki günde gerçekleştirilen toplamda dört karşılaşmanın ardından sonlandı.

2. Hafta mücadelesinin ilk günü olan 16 Mayıs Pazartesi günü saat 17.30’da start alan Fenerbahçe Esports – Team Lixa karşılaşmasında sarı lacivertli taraf üç maçlık seride ilk maçı 13-9, ikinci maçı ise 13-5 kazanarak sezondaki ilk galibiyetini almış oldu.

İlk günün ikinci karşılaşmasında ise Galatasaray Esports ile Fire Flux Esports karşı karşıya geldi. Serinin ilk haritasında 13-9’luk bir skor ile galibiyete ulaşan Fire Flux ekibi, ikinci harita Ascent’de 13-4’lük bir skor ile kazanarak ligdeki ikinci galibiyetini aldı.

Haftanın ikinci gününün açılışını ise Papara SuperMassive Blaze ile Galakticos ekipleri yaptı. İlk harita Split’in ilk yarısını domine eden SMB ekibine karşı Galakticos ikinci yarıda karşı koysa da, 3 tur daha kazanan rakibi 13-8’lik bir skor ile seride öne geçti. Serinin ikinci haritası Haven’da durumlar tam tersine döndü. Galakticos hızlı başlayarak ilk yarıda sadece dört tur kaybederken, ikinci yarıda 9 tur kaybederek 13-10’luk bir skor ile hem karşılaşmada hem de seride mağlup oldu.

Thunderbolts Gaming’den uzatmalara götüren geri dönüş

VRL 2022 Türkiye: Birlik 2. Split 2. Hafta kapsamındaki son karşılaşma Thunderbolts Gaming ve Futbolist ekipleri arasında oynandı. Fracture haritasında oynanan ilk karşılaşmada maçın başından sonuna Futbolist hakimiyeti devam etti. Thunderbolts Gaming geri dönmek üzere adımlar atsa da yeterli olmadı ve karşılaşma 13-7 gibi bir skor ile sonlandı.

Serinin ikinci karşılaşması için Icebox haritası seçildi. Futbolist ekibinin önde götürdüğü ilk yarının ardından güzel bir geri dönüş yapan Thunderbolts, karşılaşmayı uzatmalara götürdü. Uzatmalarda oynanan toplamda 8 turun ardından TBG ekibi 17-15’lik bir skor ile galibiyete ulaşarak seride durumu 1-1’e getirdi.

Serinin üçüncü karşılaşmasında rekabet daha düşük seviyedeydi. Bind haritasında oynanan maçın ilk yarısında sadece 2 tur kaybeden Futbolist, ikinci yarıda kazandığı turlar ile karşılaşmayı 13-4, seriyi ise 2-1’lik bir skor ile kazanmış oldu.

VRL 2022 Türkiye: Birlik 2. Split 2. Hafta karşılaşmaları

  • 16 Mayıs – 17.30 – Fenerbahçe Esports 2–0 Team Lixa
  • 16 Mayıs – 20.00 – Galatasaray Espor 0–2 Fire Flux Esports
  • 17 Mayıs – 17.30 – Papara SuperMassive Blaze 2–0 Galakticos
  • 17 Mayıs – 20.00 – Thunderbolts Gaming 1–2 Futbolist

İlginizi Çekebilir:

Yanlışlıkla teslim olan Galatasaray Esports’un cezası belli oldu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor