Connect with us

Espor

VRL Türkiye: Birlik 2. Split kapalı elemelerine yükselen Team OBYJ diskalifiye edildi!

TEAM OBYJ’nin VRL Türkiye: Birlik 2. Split elemelerinden diskalifiye edilmesi ile başlayan tartışmalar sürüyor.

VRL Türkiye: Birlik ligi Aşama 1 katılımcıları belli oldu

26 Nisan Salı gününün sabah saatlerinde Surreal Esports’un ligden çekildiği haberi ile gündeme gelen VRL Türkiye: Birlik 2. Split aynı günün öğle saatlerinde yapılan başka bir açıklama ile gündeme geliyor.

Açık elemeler için oluşturulan Discord kanalı üzerinden paylaşılan duyuruya göre VRL Türkiye: Birlik 2. Split 1. Açık Elemeleri kapsamında Unknownpros, Solar Flare, ABB Aski Espor ve Team Demiral Esports’u mağlup ederek kapalı eleme aşamasına katılmaya hak kazanan Team OBYJ takımı, turnuvadan diskalifiye edildi.

Discord kanalı üzerinden yapıldığı görülen açıklamada belirtilene göre Team OBYJ, VRL Türkiye: Birlik liginin sıralama şartlarını karşılamaması sebebi ile diskalifiye edildi. VRL Türkiye: Birlik Kural Kitapçığı – 2022’de yer alan kurala göre bir takım kadrosunda bulunan tüm oyuncuların, herhangi bir resmi müsabakaya katılması sırasında veya hemen önceki Act boyunca Immortal 1 veya daha yüksek VALORANT sıralamasına sahip olmaları zorunlu tutuluyor.

VRL Türkiye: Birlik 2. Split kapalı elemelerine yükselen Team OBJY diskalifiye edildi!

TEAM OBYJ: “Rakiplerimiz ilginç bir şekilde bizden daha yetersiz olduğu için kapalı elemeye kaldık”

Lig yönetimi tarafından alınan bu diskalifiye kararının gündeme gelmesinin ardından TEAM OBYJ bünyesinde yer alan anonymous, Twitlonger üzerinden takımı adına bir açıklama yayınladı.

Üstlerine atılan iftiralar ve turnuvadan elenmeleri üzerine takım olarak bir açıklama yapma gereği duyduklarını ifade eden anonymous, CS:GO zamanında tanışan 5 arkadaş olarak zaman buldukça FPS oyunları oynadıklarını belirttiği açıklamasına şöyle devam etti:

“Kendimizi deneme fırsatı bulduğumuzu düşündüğümüz için bu turnuvaya katıldık. Kısıtlı, yetersiz vaktimizde bir araya gelip prac atarak kısa bi sürede turnuvaya hazırlandık ve rakiplerimiz ilginç bir şekilde bizden daha yetersiz olduğu için kapalı elemeye kaldık. Takımdaki herkesin işi, gücü, okulu var. Rakiplerimiz gibi full-focus Valorant’a odaklanıp günde 8 saat 5v5 prac atacak vaktimiz yok. Takımda 3 tıp öğrencisi var, takdir edersiniz prac oynamaya bile vakit ayıramıyorlarken dereceli oyun oynamaya bi hayli daha çok vakit bulamıyoruz.”

“Yenilen Twitter takım koçlarına ders niteliğinde kliplerimize aşağıdan ulaşabilirsiniz”

Yayınladıkları açıklamanın devamında yapılan incelemelerin sonucunda illegal program kullanma konusunda temize çıktıklarını belirten anonymous, şöyle konuştu:

“Bize yenilen rakiplerimizin turnuva kurallarına sığınarak bize sosyal medya üzerinden saldırması yerine daha çok çalışması gerekiyor. Çalışıp elimizden geleni yaptık ve kendimiz için şaşırtıcı sonuçlar elde ettik. Karşılığında isim yapmış e-spor takımlarına fanatikmiş gibi davranan ESA yetkilisi Mert tarafından baskılanarak elimizde maçın video kaydı olmadığı gerekçesiyle ilginç bir üslupla elendirilmeye çalışıldık. Kendisi Discord sunucumuza katılıp anlamsızca maç içinde bug kullandığımızı öne sürerek map’i karşı tarafa vermeye çalıştı. Elimizdeki canlı yayın kaydını görünce bug yapmadığımızı kabul edip round’un tekrarı oynanmasına karar verdi. Buraya kadar bir sıkıntı yok, o round’da rakip takım eco olması gerekirken karşı tarafa fazla para verildi ve buy round oynandı.”

Açıklamasında Team Demiral Esports ile karşılaştıkları maçtan YouTube kliplerine de yer veren takımın oyuncusu açıklamasını şu sözler ile sonlandırdı:

“Oynadığımız hesapların turnuva sıralama gereksinimlerini karşılamadığı gerekçesiyle turnuvadan diskalifiye edildik. Bu konuda iyi kötü bir çok yorum yapıldı. Bizleri destekleyen ve yanımızda olan herkese teşekkür ederiz. Bir dahaki turnuvalarda Immortal 1 10RR hesaplarımızla kaldığımız yerden oynamaya devam edeceğiz. Yenilen Twitter takım koçlarına ders niteliğinde kliplerimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.”


İlginizi Çekebilir:

Surreal Esports, VRL Türkiye: Birlik 2. Split’ten çekildi!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor