Connect with us

Espor

VRL Türkiye Birlik ligi şampiyonu Surreal Esports oldu!

Büyük finalde Surreal Esports geriden gelerek şampiyonluğa ulaşan taraf oldu.

VRL Türkiye Birlik ligi şampiyonu Surreal Esports oldu!

14 Şubat Pazartesi günü başlayan VRL Türkiye Birlik ligi veya tam adı ile VALORANT Regional League Türkiye: Birlik x Coca-Cola ligi kapsamında grup aşaması 8 Mart Salı günü sona ermiş ve Playoff karşılaşmalarına geçilmişti. Playoff’larda ise Thunderbolts Gaming’i 2-1’lik bir skor ile mağlup etmeyi başaran Surreal Esports ile finalist olurken, Team Lixa’yı 3-0’lık bir skor ile mağlup eden Fire Flux Esports ikinci finalist olmuştu.

VRL Türkiye Birlik ligi büyük finali 19 Mart Cumartesi günü saat 19:00’da başladı. SR tarafı kendi seçtiği Haven haritasına önde başlasa da, üçüncü turdan itibaren öne geçen Fire Flux, arka arkaya aldığı turlar ile rakibine üstünlük kurdu ve karşılaşmanın ilk yarısını 7-5’lik bir skor ile bitirdi. Karşılaşmanın ikinci yarısında bu üstünlüğü devam ettiren Fire Flux, rakibini 13-8’lik bir skor ile mağlup ederek seride öne geçen taraf oldu.

Serinin ikinci haritası olan Bind, Fire Flux Esports tarafından seçildi. Karşılaşmanın ilk yarısı bir önceki maça benzese de, Surreal Esports tarafların değişmesi ile birlikte kazandığı turlar ile maçın uzatmalara gitmesine sebep oldu. Uzatmaların ilk turunda 3 tur kazanıp 1 tur kaybeden Surreal Esports, beş maçlık seride durumu eşitledi.

Surreal Esports geriden gelip öne geçti

Ascent haritasında oynanan serinin üçüncü karşılaşması yine kafa kafaya gitti. Takımların 6-6’lık bir skor ile sona erdirdiği ilk yarının ardından Surreal tarafı rakibine sadece 1 tur kaybederek karşılaşmayı 13-7’lik bir skor ile kazandı ve genel durumu 2-1’e getirdi.

Seride oynanan son ve dördüncü karşılaşmasına Breeze haritası sahne oldu. Fire Flux tarafı karşılaşmaya önde başlarken, altıncı turdan itibaren iyi bir seri yakalayan Surreal Esports, ikinci yarıya önde girdi. İlk yarıda yakaladığı seriyi devam ettiren Surreal, 13-7’lik bir skor ile galibiyete ulaşan taraf oldu.

Beş maçlık seride geriden gelip arka arkaya 3 karşılaşma kazanan Surreal Esports, 3-1’lik bir skor ile seriyi kazanan ve VRL Türkiye Birlik ligi şampiyonluğuna ulaşan takım oldu. Bu şampiyonluk ile Surreal Esports ekibi VALORANT Champions Tour 2022: EMEA Challengers Promotion etkinliğe katılma hakkını kazandı.


İlginizi Çekebilir:

froz, VALORANT Oyun Gecikmesi (Game Latency) düşürme tüyolarını paylaştı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor