Connect with us

LoL

Weibo, 2020 Dünya Şampiyonası finalisti Suning’in LPL slotunu satın aldı!

Karşınızda LPL’in yeni takımı Weibo Gaming!

Weibo LPL

Weibo.com‘dan yapılan duyuruya göre Çin‘li organizasyon, Suning‘in LPL slotunu resmi olarak satın aldı! Bu haber, geçtiğimiz ay Suning ofisinin logosunun değiştirildiği iddialarını da doğrular nitelikte. Twitter üzerinden yapılan duyuruda ise League of Legends kadrosunun bir resmi bulunuyor. Açıklamasında ise “Kazanmak için doğmuş” kelimeleri yer alıyor!

“O burada. Weibo LPL’de”

Yapılan duyuru LPL ekibi için hayal kırıklığı yaratan bir yılın ardından geldi. Daha öncesinde Çin yükselme liginde yarışan ekip 2017 yılında LPL’e çıkmayı başarmıştı. 2020 yılı ise onlar için zirveydi desek yanlış olmaz. Zayıf taraf olarak görünmelerine rağmen finale kadar çıkmayı başarmış, finalde de iyi bir oyun ortaya koysalar da rakipleri DAMWON Gaming‘e diş geçirememişlerdi. 2021 yılında ise kendi liglerinde hiç istedikleri sonucu alamadılar.

Bu gelişme, Çin esporunda bir kilometre taşı niteliği taşıyor. Reddit gibi bir mikroblog platformu olan Weibo.com, geçen yıl bildirilen 523 milyon aylık aktif kullanıcısıyla dünyanın en büyük web sitelerinden biri! 2018’de şirket, 30 milyar dolarlık piyasa değerlemesini aştı. Duyuru, Weibo’nun espor endüstrisinin düzenini geliştirmeye devam edeceğini ve Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazanmak için ciddi planları olduğunu belirtiyor. Takım Weibo Gaming ismiyle yarışacak!

Suning ise akıllarda yer edecek bir takım olarak kalacak. SofM, Bin ve SwordArt gibi efsaneleri kadrosunda bulunduran takım kendilerini 2020 yılında kanıtlamayı başarmıştı. Bölgesel elemeleri kazanan ve Dünya Şampiyonası finali oynayan takımın maddi sıkıntılardan dolayı LPL slotunu sattığı da gelen duyumlar arasında.


İlginizi Çekebilir!

NoelDayı 6 senelik Riot Games macerasını noktaladığını duyurdu!

8 yaşından beri oyun oynayan, esporla tanıştıktan sonra hayatı değişen bir insan. 10 yıllık League of Legends oyuncusu. Bilgisayar mühendisi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL