Connect with us

Espor

WePlay Ventures yeni ofislerini açıyor

WePlay Ventures Avrupa ve Orta Asya’da operasyon merkezleri açıyor

WePlay Ventures

Türkiye’nin ilk oyun yatırımcısı WePlay Ventures Avrupa ve Orta Asya’da yeni merkezler açıyor. Geçtiğimiz yıl yönetim kurulu başkanı Bora Koçyiğit, 15 oyun stüdyosuna yatırım yaptıklarını ve 2023 yılını heyecanla beklediklerini açıklamıştı. Bununla birlikte bu yılın ilk müjdesini verdiler ve Avrupa ve Orta Asya pazarına açıldıklarını paylaştılar. Türkiye oyun sektörü için çok büyük bir adım atan şirket, yatırımlarını da çoğaltmaya başladı.

WePlay Ventures 11 ülkede yeni operasyon merkezleri açıyor

Bora Koçyiğit Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız ve büyük bir heyecan ile duyurduğumuz yeni atılımımız. WePlay Ventures 11 ülkede yeni operasyon merkezleri açıyor. WePlay Hub ve WePlay Starz ile EMEA’nın en büyüğü olmak için yola çıktık.” dedi.

Bununla birlikte yeni platformları da hayata geçireceklerini duyurdu. Hem oyun geliştirme hem de strateji ve iş alanında ilerleyerek oyun şirketi kurmayı hedefliyorlar. Ayrıca WePlay Starz ile de oyun stüdyoları danışmanlık alacak.

Birçok alanda ilerleyerek başarılı bir oyun şirketi olmayı hedefleyen WePlay Ventures, Türkiye oyun sektörünün geleceği için önemli bir yere sahip. Attıkları bu adımla birlikte de yurtdışı şirketleriyle beraber oyun stüdyolarını hızlandırmayı hedefliyorlar.


İlginizi Çekebilir:

Espor ve Oyun Buluşması 22-23 Nisan 2023’de Hatay’da düzenlenecek

İletişim: esrasenekci@gmail.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor