Connect with us

Espor

Wild Rift Coca-Cola ortaklığı duyuruldu!

Wild Rift Coca-Cola ile espor odaklı çok yıllı bir partnerlik anlaşmasına vardı.

Wild Rift Coca-Cola

Riot Games’in mobil platformları kasıp kavuran yapımı Wild Rift her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor. Oyuncu topluluğunun ve espor arenasının Wild Rift için büyümesi demek oyunun daha büyük sponsorlar ve firmalar ile iş birliği yapması anlamına geliyor. Bu işbirliklerinden biri ise bugün oyunun resmi hesapları üzerinden duyuruldu. Yapılan duyuruya göre Wild Rift Coca-Cola ile daha önce mobil oyun ve espor alanında görülmemiş bir iş birliğine imza atıyor.

“Coca-Cola’yı Wild Rift Espor’un dünya genelinde kurucu partneri olarak karşılamak konusunda heyecan duyuyoruz.”

Wild Rift ve Coca-Cola hakkındaki bu çok yıllık iş birliği konusunda Wild Rift resmi web sitesi üzerinden açıklamalar gerçekleştirildi.

“Mobil oyunculuğun oyun sektörünün gereceğinde çok önemli bir yer aldığını biliyoruz ve spor/eğlence sektörünün kesişmesindeki bu devasa isim Riot Games ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz.” açıklaması Coca-Cola şirketinin partnerlik konusunda küresel olarak en yetkili isimlerinden Brad Ross tarafından yapıldı. Ross açıklamalarına şöyle devam etti:

“Coca-Cola League of Legends Espor’un erken dönem partnerlerinden biriydi ve bizler oyun dünyasının Dünya’nın her yerinden oyuncuları birleştirme gücüne ilk elden tanık olduk. Coca-Cola oyunculara bir müttefik olarak hizmet eder.”

Açıklamada yer yer Coca-Cola ve Riot Games’in 2014-2016’da yapılan daha önceki iş birlikleri işaret edilirken bu partnerlik sayesinde Wild Rift esporunun gelebileceği noktalara da parmak basılıyor. Wild Rift Espor konusunda Riot Games’in en tepedeki ismi Leo Faria konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Coca-Cola şu anki en büyük espor olan League of Legends’in çıkışına yardımcı oldu. Bu yüzden Coca-Cola’nın Wild Rift esporunda gördükleri gelecek beni oldukça heyecanlandırıyor. Bu partnerlik 100’den fazla ülkeye ve 8 bölgesel lige yayılarak sporumuzun temeli olarak hizmet verecek.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor