Connect with us

Espor

Wild Rift Topluluk Turnuvası 12 Kasım’da başlıyor!

Oyunculara farklı ödüller kazandıracak olan Wild Rift Topluluk Turnuvası, 12 Kasım’da başlıyor!

Wild Rift Topluluk Turnuvası 12 Kasım'da başlıyor!
Twitter: wildriftTR

Riot Games’in oyuncu topluluğu ile her zaman iç içe olup, etkinlikler düzenlendiğini çoğumuz biliyoruz. Bu etkinliklere bir yenisi daha Wild Rift aracılığıyla resmen ekleniyor. League of Legends: Wild Rift resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşılan bir duyuru ile haberdar olduğumuz Topluluk Turnuvası için kayıtlar resmen açıldı. İşte turnuvanın detayları:

https://twitter.com/wildriftTR/status/1589663929990811648

Wild Rift Topluluk Turnuvası 12 Kasım’da başlıyor!

Turnuva Formatı

Wild Rift ekibinin turnuva formatı hakkında yapmış olduğu açıklama ise şu şekilde:

 • Kayıtların tamamlanmasının ardından takımlar tek bir turnuva ağacına yerleştirilecek. Karşılaşmalar yarı finale kadar tek maç üzerinden, yarı final, final ve 3.lük karşılaşmaları ise 3 maç üzerinden oynanacak.

Turnuva Kuralları

 • Karşılaşmalar 12 Kasım saat 12.00’de başlayacaktır. 5 dakika teşrif süresi vardır.
 • Kayıtlar 11 Kasım saat 22.00’de kapanacaktır. (Slotların dolması halinde kayıtlar daha erken bir gün ve saatte kapatılabilir.) Kayıtların kapanmasının ardından oyuncu değişikliği yapılamayacaktır.
 • Turnuva resmi League of Legends:Wild Rift Türkiye Discord sunucusunda gerçekleştirilecektir. Bu nedenle tüm takım üyelerinin sunucuda bulunması zorunludur. Sunucuda bulunmayan takımlar turnuvaya dahil edilmeyecektir. (https://discord.gg/wildrifttr)
 • Turnuva kayıt formu takım kaptanı tarafından doldurulacak, eksik ya da hatalı kayıt nedeniyle turnuvaya katılamama durumundan takımların kendileri sorumludur.
 • Turnuvada kayıtsız oyuncular oynayamaz.
 • Turnuvaya kayıt olan oyuncuların turnuva boyunca Riot ID ve sihirdar adı değişikliği durumunda turnuva yetkililerine değişiklikten önce haber vermesi gerekmektedir.
 • Takımların turnuvaya dahil olabilmesi için, takım kaptanlarının Discord sunucusunda bulunan #turnuva-kayıt-teyit kanalı üzerinden, yine Discord sunucusunda belirtilen format ile teyit yaptırması zorunludur. Teyit edilmeyen takımlar turnuvada yer alamayacak. Teyit işlemini tamamlayan ilk 64 takım sıra ile turnuvaya dahil edilecektir.
 • Uygunsuz takım adlarıyla kayıt olan takımlar turnuvaya dahil edilmeyecektir.
 • Turnuva ağacı rastgele oluşturulacak ve 12 Kasım saat 11.00’de resmi League of Legends Wild Rift Türkiye Discord sunucusundan paylaşılacaktır. Taraf seçiminde turnuva ağacında üstte olan takımlar mavi, altta olan takımlar kırmızı takım olacaklardır.
 • Karşılaşmalar özel oyun oluşturularak “Turnuva Çekilişi” modu üzerinden oynanacaktır.
 • Turnuva karşılaşmaları esnasında, lobide ya da oyun sonu ekranında rakip takımla karşı küfür, hakaret ve sataşma amaçlı iletişime geçmek diskalifiye sebebidir. Şikayetçi takımın ekran görüntüsü ile birlikte turnuva yetkililerine ulaşması gerekmektedir. Şikayet konusunun kural ihlali olup olmadığının değerlendirilmesi turnuva yöneticilerinin inisiyatifindedir.
 • Katılacak takımların tüm oyuncularının Türkiye’de ikamet etmesi gerekmektedir.

Ödüller

Wild Rift Topluluk Turnuvası ödülleri ise şu şekilde:

 1. Takım: 5000 TL
 2. Takım: 3500 TL
 3. Takım: 2500 TL
 4. Takım: 1500 TL

Not: 5.-8. Takım: Her oyuncuya 3 adet Rastgele Kostüm

Topluluk Turnuvası’na katılmak için doldurmanız gereken forma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir:

Worlds 2022, turnuvanın en yüksek izleyici rekorunu büyük bir farkla kırdı

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor