Connect with us

LoL

Worlds 2019 Grup Aşaması’nda ilk gün tamamlandı!

League of Legends 2019 Dünya Şampiyonası’nda Grup Aşaması’nın ilk maçları bugün başladı!

League of Legends 2019 Dünya Şampiyonası’nda Grup Aşaması’nın ilk maçları bugün başladı! Açılış için hazırlanan özel video ise şu şekildeydi;

Grup aşamasında günün ilk maçı SKT vs. FNATIC arasında oynandı. Herkesin merakla beklediği bu maçta SKT maça ağırlığını koyarak galip gelen taraf oldu.

Günün ikinci karşılaşmasında ise yıllardır Worlds’de gördüğümüz Royal Never Give Up vs. Clutch Gaming ile karşı karşıya geldi. RNG takımının tecrübeli nişancısı Uzi maçı ölmeden tamamlayarak RNG’ye galibiyeti getiren isimlerden biri oldu.

Günün üçüncü maçı ise geçen senenin şampiyonu Invictus Gaming ve zaman zaman sürprizleri ile tanıdığımız AHQ Esports Club arasında gerçekleşti. Maçtan galip gelen taraf eski şampiyon Invictus Gaming oldu.

Günün dördüncü karşılaşması ile büyük bir heyecanla beklenen maçlardan biri olan Damwon Gaming ve Team Liquid arasında gerçekleşti. Kleptomani Vlad ile adından söz ettiren Nuguri bu maçta yılların tecrübesi Doublelift’e karşı kaybetti. Team Liquid galip gelen taraf oldu.

Günün beşinci karşılaşması CTBC J Team ve FunPlus Phoenix arasında oynandı. Büyük şok yaratan bu karşılaşmada galip gelen taraf CTBC J Team oldu.

Günün altıncı ve son karşılaşması ise Gam Esports ve Splyce arasında gerçekleşti. Ön eleme gruplarında da güzel performans gösteren Splyce maçtan galip ayrılan taraf oldu.

Tüm günün sonucunda B, C ve D grubunda puan durumu şu şekilde oldu.

A Grubu

Sıra Takım Puan
1 G2 Esports 0-0
2 Griffin 0-0
3 Cloud9 0-0
4 Hong Kong Attitude 0-0

B Grubu

Sıra Takım Puan
1 CTBC J Team 1-0
2 Splyce 1-0
3 FunPlus Phoenix 0-1
4 GAM Esports 0-1

C Grubu

Sıra Takım Puan
1 Royal Never Give Up 1-0
2 SKT Telecom T1 1-0
3 Clutch Gaming 0-1
4 Fnatic 0-1

D Grubu

Sıra Takım Puan
1 Invictus Gaming 1-0
2 Team Liquid 1-0
3 ahq Esports Club 0-1
4 Damwon Gamnig 0-1

espor yüzünden 6.5 sene okudum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL