Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

woxic’in yeni durağı neresi? Yıldız oyuncu için FaZe Clan iddiası!

woxic’in yeni durağı neresi? Yetenekli oyuncu için FaZe Clan iddiası!

c9-woxic

Ülkemizin en yetenekli ve en başarılı CS:GO oyuncularından Özgür “woxic” Eker için Ağustos ayının sonunda takımı mousesports‘tan ayrılacağı yönünde dedikodular ortaya çıkmıştı. Olayın oldukça beklenmedik olması, iddiaların gerçekçiliğini yitirmesini sağlamış olsa da yıldız isim paylaşımı ile ayrılığı doğrulamıştı.

27 Ağustos tarihinde ise mousesports tarafındaın yapılan açıklama ile woxic’in yedeğe çekildiği resmi olarak duyuruldu. Bu kararla birlikte Aurimas “Bymas” Pipiras ise Türk AWP oyuncusunun yerine takıma dahil oldu. FPL platformunda parlamayı başaran ve FaZe Clan’da deneme sürecine girmiş olan Bymas, daha sonrasında ise 6. oyuncu olarak mousesports’a dahil olmuştu. Kısa süre sonra ise woxic’in yedeğe çekilmesiyle Bymas, ana kadroya dahil oldu.

Ayrılığın sebebi oyun dışı nedenler!

Ayrılıkla ilgili akıllardaki büyük soru işaretleri vardı. Performans olarak da düşüşte olmayan woxic’in takımda neden yedeğe çekildiği merak konusu oldu. Twitch platformunda canlı yayında konuşan woxic, ayrılıkla ilgili ayrıntıları açıklayamayacağını fakat bu ayrılığın, oyun dışı nedenlerle gerçekleştiğini izleyicileriyle paylaştı.

Yıldız oyuncunun ayrılığından itibaren konuşulan ilk şey ise, yeni durağının neresi olacağıydı. 5Mid tarafından ortaya atılan iddiada, woxic’in yıldızlar karması FaZe Clan ile anlaştığına yer verildi. Fakat bu iddianın yanı sıra Cloud9 da konuşulan takımlar arasında.

Cloud9 mu FaZe Clan mı?

FaZe Clan iddiası her ne kadar heyecan verici olsa da, daha olası transferin Cloud9 olduğunu söylemek mümkün. Yakın zamanda yeni bir CS:GO kadrosu kurma girişimi içerisinde olan Cloud9, kadrosuna ilk olarak Vitality’nin eski oyun içi lideri  Alex ‘ALEX’ McMeekin’i kattı. Bu transferde ise astronomik rakamların konuşulmasının ardından Cloud9, oldukça şeffaf bir açıklama yaptı ve İngiliz oyuncuya 3 yıllık sözleşme kapsamında 1 Milyon 650 Bin Dolar ödeneceğini duyurdu. Oldukça büyük rakamlarla yeni bir yıldızlar karması oluşturan Cloud9, bu kapsamda transfer pazarında takımı olmayan en yetenekli AWP oyuncusunu gözüne kestirmiş olabilir.

woxic‘in profesyonel sahneden uzun süre uzak kalma gibi bir niyeti de yok. Yetenekli AWP oyuncusunun yeni durağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive