Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

woxic’li Cloud9, BLAST Fall Showdown yarı finallerine yükseldi!

.@w0xic’li Cloud9, BLAST Fall Showdown yarı finallerinde!

woxic’li Cloud9,  BLAST Fall Showdown çeyrek finallerinde Avrupa karması Complexity’i mağlup ederek yarı finallere yükseldi.

Turnuvanın çeyrek finalleri BO3 formatında oynandı. Serinin ilk maçı, Cloud9’ın seçtiği Nuke haritası oldu. Özgür “w0xic” Eker ve ekibinin, haritanın ilk yarısında Complexity’e uyguladıkları baskı sonuç verdi ve ilk yarının skoru 10-5 oldu. Beklenenin aksine “ALEX” liderliğindeki ekip maçın ikinci yarısında hezimete uğradı. Complexity ikinci yarıda sadece 3 round kaybetti ve kazandığı 11 round ile maç skorunu 16-13 olarak belirledi. Maç boyunca takımın lideri “BlameF” topladığı 29 frag, “jks” ise topladığı 26 frag ile ilk haritanın en dikkat çeken oyuncuları oldular.

Serinin ikinci maçı Complexity’nin seçtiği Mirage haritasında oynandı. İstikrarsız bir oyun ile ilk yarıyı 8-7 geride kapatan Özgür “w0xic” Eker ve ekibi, ikinci yarıda yakaladıkları 7 round’luk galibiyet serisinin ardından, haritayı 16-8 kazandı. Dengelerin sürekli değiştiği bir ilk yarının ardından “ALEX” liderliğindeki ekip, rakibine karşı maçın geri kalanında her alanda üstünlük sağladı.

Serinin son haritası ise iki takımın da en sona bıraktığı Dust 2 oldu. Takımların maç boyunca mücadeleyi elden bırakmaması ve oyuncuların kritik anlarda sergiledikleri etkileyici performansları, maçı adeta görsel bir şölen haline getirdi. Kıran kırana geçen bir ilk yarıda, “BlameF” liderliğindeki Complexity ekibi, rakibine karşı net bir üstünlük sağladı. Takımı adına eco round’larda kritik fragler toplayan “RUSH”, performansı ile ilk yarıda dikkat çekti. Haritanın ikinci yarısında karşılıklı alınan round’ların ardından, yarı final umutları hızlıca tükenen Cloud9, rakibine karşı bir şeyler yapmak zorundaydı. “ALEX” liderliğindeki ekipten beklenen hamle geldi ve maç skoru 14-10 Complexity lehine iken, takım CT tarafında çift AWP düzenine geçti. Bu şekilde “es3tag” takımdaki 2. AWP oyuncusu oldu. Complexity ekibine harita galibiyeti için sadece 2 round gerekiyorken, Cloud9 yakaladığı 6 round’luk galibiyet serisi ile maçı 16-14 kazandı.

Playerbros ekibi olarak, BLAST Fall Showdown yarı finallerinde mousesports ile karşılaşacak olan Özgür “w0xic” Eker ve beraberindeki Cloud9 ekibine başarılar dileriz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive