Connect with us

LoL

Wukong, Karthus ve Trundle 10.9 yamasında dengeleniyor!

Wukong, Karthus ve Trundle 10.9 yamasında dengeleniyor!

League of Legends 10.9 Yaması’nda kazanma oranı yüksek orman şampiyonları hedefleyen Riot Games, Wukong, Karthus ve Trundle’ın dengeleneceğini açıkladı.

Twitter üzerinden bir açıklama yapan Riot Games çalışanı Mark Yetter, bu şampiyonların özellikle yüksek elo karşılaşmalarda hala fazla kazanma oranına sahip olduğunu ve bu durumdan rahatsız olduklarını belirtti.

Bildiğiniz üzere Wukong kısa bir süre önce yenilenmiş ve yeteneklerinin önemli bir kısmı güncellenmişti. Üst koridoru adeta domine eden şampiyon tüm rollerde tercih edilmeye başlamış ve hızlı bir şekilde dengelenmişti. Ormanda hala aktif bir şekilde seçilen şampiyonun tekrar dengelenecek olması ise birçok League of Legends oyuncusu için iyi haber olarak öne çıkıyor.

Öte yandan çok uzun bir zamandır ormanda oynanan ve aldığı dengelemelere rağmen hala etkili bir seçim olan Karthus’un da dengeleneceğini belirtelim. Hasarı ne kadar azalırsa azalsın 6. seviyeye kadar orman dönen ve doğru anda R’ye basan oyuncular şampiyondan yine verim almaya devam edecektir.

Üst koridordaki Ornn seçimine karşı tercih olarak metaya tekrar giren ve profesyonel sahnede de popülerleşen Trundle’ın da dengeleneceğini ekleyelim. Şampiyona nasıl bir nerf gelecek henüz belli değil fakat Trundle’ın bu tür dengelemelere karşı kırılgan olduğunu ve hızlı bir şekilde popülerliğini yitireceğini tahmin etmek mümkün.


İlginizi çekebilir:

LEC 2020 Bahar Mevsimi playofflarında KDA lideri Rekkles oldu

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


LoL