Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

XANTARES: “Kariyerime ve kendime yeni bir yol çizme kararı aldım.”

.@XANTAREScsgo kariyeri hakkında önemli bir açıklamada bulundu!

XANTARES: "Kariyerime ve kendime yeni bir yol çizme kararı aldım."

Son zamanlarda transfer olacağı takım hakkındaki söylentiler ve geçirdiği ameliyat nedeniyle sık sık gündeme gelen profesyonel CS:GO oyuncusu İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş, yapılan son açıklamalar ile birlikte yaklaşık son iki buçuk yıldır formasını giydiği BIG ekibi ile yollarını ayırdı.

1 Ağustos Pazar günü hem Dörtkardeş, hem de oyuncunun eski takımı tarafından yapılan açıklamalar ile bu ayrılık haberi paylaşıldı. TwitLonger üzerinden hem İngilizce hem de Türkçe bir açıklamaya yayınlayan oyuncu, açıklamasında kariyerine ve kendisine yeni bir yol çizme kararı aldığını belirterek başladı.

Açıklamasında oyuncu takımdan ayrıldığını dile getirirken, takımda geçirdiği güzel zamanların haricinde CS:GO dünya takım sıralamasında birinci olma hayalini gerçekleştirdiklerini ve dünyanın en iyi takımı olmayı başardığını söyledi.

Takımda çok güzel dostlar kazandığını belirten Dörtkardeş, kendisini destekleyecek takipçilerine ve BIG ekibine teşekkür etti.

“XANTARES dünya standartlarında bir oyuncu olarak olağanüstü performanslar sergiledi”

Almanya merkezli espor organizasyonu BIG’in CEO’su Daniel Finkler yaptığı açıklamada XANTARES’in dünya standartlarında bir oyuncu olarak olağanüstü performanslar sergilediğini belirtilirken, takımın şükran ve saygısını hak ettiği dile getirilerek teşekkür edildi.

XANTARES bugünden itibaren BIG’in ana kadrosunda yer almayacak ve transfer listesine eklenecek. Takım tarafından belirtilene göre XANTARES ile yakın bir çalışma süre yürütülüyor ve gelen transfer teklifleri değerlendiriliyor.

BIG: “Türk topluluğuna teşekkür ederiz.”

Takımın resmi açıklamasında ise Dörtkardeş’in birinci sınıf performans sergilediği belirtilirken, takımın dünya sıralamasında bir numaraya ulaşmasında ve DreamHack Open Leipzig, Masters Spring 2020, Open Summer 2020 ve cs_summit 6 gibi etkinliklerde başarı elde edilmesinde yardımı olduğu söylendi.

Rekabetçi kariyerine devam edeceği yeni takımını beraber bulacakları bu açıklamada da dile getirilirken, açıklama şu sözler ile sona erdi: “Hem XANTARES’e çalışkanlığı ve başarıları için hem de bizi her koşulda destekleyen Türk camiasına teşekkür ederiz.”


İlginizi Çekebilir:

XANTARES yeni bir organizasyona mı geçiyor?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive