Connect with us

Espor

XANTARES: “4 senelik arkadaşım dediğim insan, ‘Yok kardeş, olmaz’ yazdı”

XANTARES, minor elemeleri sonrası ngiN ile aralarında geçen konuşmayı anlattı.

BIG’in yeni oyuncusu Can “XANTARES” Dörtkardeş, kız arkadaşı Edusaa’nın yayınında ex-Space Soldiers günleri ve kendi geleceği hakkında açıklamalarda bulundu. Minor için gittikleri Çek Cumhuriyeti’nden Almanya’ya geçmek istediğini söyleyen oyuncu, bu süreçte eski takım arkadaşı Engin “ngiN” Kor ile arasında geçen konuşmayı anlattı. Canlı yayından aldığımız notlarla şu alıntıları aktarıyoruz:

4 senelik arkadaşım dediğim insan, ‘Yok kardeş, olmaz’

“Selin’in [Edusaa’nın] ailesi beni istemedi. Çünkü Selin’i kullandığımı düşündü ailesi, benim hiç öyle niyetim yoktu. Ailesi beni kötü gördü, yargısız infaz yaptı. Aslında onlar da haklı. Selin’e bir seçenek sundular: Ya Can, ya ailen dediler. Selin de beni tanımıyordu, ailesini seçmek zorunda kaldı. Ondan sonrasında biz ayrıldık. Aradan bir gün geçti, ben Çek Cumhuriyeti’ne gidiyorum. Ayrıldık, görüşmedik. Sonra Selin her şeyi düzelteceğini söyledi bana. Çek Cumhuriyet’ine turnuvaya gittim, oturduk, oynadık, minor’ü kazandık. Sonrasında İstanbul’a dönmek istemedim. Çünkü ‘Orada ping değeri çok yüksek, burada kalmak istiyorum’ dedim. Çek Cumhuriyeti’nde kalmak istedim. Bana da [takım koçu] Polat Abi dedi ki, ‘Ben seni Almanya’ya göndereyim. Ben İstanbul’dan senin evine gidip bavulunu alayım, sonra Belçika’ya geleyim. Sonra Belçika’dan gelip seni alayım.’ Çünkü Selin Almanya’daydı, onu görüp gidecektim. Hem Selin’i görecektim hem de ngiN’le kalacaktım. ngiN’e dedim ki ‘Kardeşim böyle bir durumum var, hem sende araba var, beni de bırakırsın.” 4 senelik arkadaşım dediğim insan, ‘Yok kardeş, olmaz’ yazdı. Ben o an bayağı sinirlendim. Ondan sonrasında o an tam küfür edecektim, Polat Abi yazma bir şey dedi. Sonrasında İstanbul’a döndüm ama içimde o durum bir yer etti.”

“Profesyonel düşünen bir insanım”

“Bu takımdan ayrılmamın nedeni değildi, sorun olmayabilirdi. Profesyonel düşünen bir insanım, devam edebilirdim. Her zaman oyunu oynamaya çalışabilirdim. Bu benim için bir engel olmazdı ama evde oturup düşündüm. Başarıya açtım, aç olduğum başarıya ulaşamadım. O yüzden ayrılmak istedim. Her işte bir hayır vardır derler.”

“Sonrasında özür dileyip yanlış olduğunu söyledi bana ama soğumuştum.”

XANTARES’in açıklamaları böyleydi. Aynı yayında ara ara bu konu hakkında açıklamalar yapan oyuncu, ngiN’in yer sorunu nedeniyle kendisine evine alamadığını söyledi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor