Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

XANTARES’li BIG, 100,000€ ödüllü Merkur Masters’ın şampiyonu oldu!

XANTARES’li BIG, 100,000€ ödüllü Merkur Masters’ın şampiyonu oldu!

XANTARES’li BIG, finallerde karşılaştığı Alternate aTTax’i mağlup ederek, Almanya’nın en büyük CS:GO turnuvası olan Merkur Masters’ın şampiyonu oldu!

Merkur Masters kapalı elemelerinde, açık elemelerdeki rakiplerini elemeyi başaran 4 takımla beraber, davet edilen BIG ve Sprout takımları mücadele etti. Takımların oynadıkları çeyrek final ve yarı final maçlarının ardından, turnuvanın finali BIG ve Alternate aTTax arasında oynandı.

BO 3 formatında oynanan turnuva finalinin ilk haritası Alternate aTTax’in seçtiği Inferno oldu. Maç sırasında iki takımın arasındaki seviye farkı dikkat çekici düzeydeydi. HLTV sıralamasında 5. olan BIG karşısında, Alternate aTTax kendi oyununu kurmakta maç süresince güçlük çekti. Haritanın ilk yarısını 10-5’lik net bir skor farkıyla önde kapatan BIG, maçı 16-10 kazandı. Maç süresince takımına 24 frag katkısında bulunan yıldız oyuncu Can “XANTARES” Dörtkardeş, maçın en dikkat çeken oyuncusu oldu.

Serinin ikinci maçı ise BIG’in seçtiği Mirage haritasında oynandı. Alternate aTTax, rakibi karşısında oyunda kalmayı başarmasına rağmen ilk yarıyı 8-7 geride kapattı. Fakat ilk yarının aksine BIG, ikinci yarıda serinin ilk maçını hatırlatan etkileyici bir oyun oynadı. Tecrübeli oyuncu “syrsoN”ın kritik anlarda sergilediği bireysel performansı da bu oyunun bir parçası olunca maç sonucu 16-9 BIG lehine oldu. Maç süresince takımına 21 frag kazandıran ve 1.39 KDA ile oynayan “syrsoN” maçın en dikkat çeken oyuncusu oldu.

Turnuvada elde ettikleri şampiyonluğun ardından BIG, ödülden aslan payını aldı. Playerbros ekibi olarak, Can “XANTARES” Dörtkardeş ve beraberindeki BIG ekibini tebrik eder ve önümüzdeki turnuvalarda başarılar dileriz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive