Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

XANTARES’li BIG, Flashpoint Kazananlar Yarı Finalinde Virtus.pro ile karşılaşacak!

.@XANTAREScsgo’li BIG, Flashpoint Kazananlar Yarı Finalinde Virtus.pro ile karşılaşacak!

XANTARES’li BIG, Flashpoint Kazananlar Çeyrek Finalinde karşılaştığı Envy’yi mağlup ederek, Kazananlar Yarı Finallerinde Virtus.pro‘nun rakibi oldu.

Turnuvanın en büyük favorilerinden olan BIG, formunda olmayan Envy takımına karşı kazananlar çeyrek finalinde favori olmasına rağmen seride oldukça zorlandı. Serinin ilk maçı Kuzey Amerika’lı ekibin seçtiği Dust2 haritasında oynandı. BIG dengelerin sürekli değiştiği ilk yarıyı 8-7 önde kapatmasına rağmen, ikinci yarıdaki istikrarsız oyunu sebebiyle ilk haritayı 16-13 kaybetti. Eski Space Soldiers kadrosundan tanıdığımız “Calyx”, takımı adına topladığı 27 frag ile maçta oldukça dikkat çekti.

Serinin ikinci haritası Avrupa Karması ekibin seçtiği Mirage oldu. Beklenildiği üzere maçın ilk yarısında rakibi karşısında net üstünlük sağlamayı başaran BIG, ilk yarıyı 10-5 skor avantajı ile önde kapattı. “Calyx” ve ekibi ikinci yarıya iddialı bir şekilde başlamalarına rağmen maçın skoru 16-10 BIG lehine oldu. Takımı adına 28 frag toplayan ve maç süresince 1.84 kill rate ile oynayan “syrsoN” haritanın yıldızı oldu.

Seride eşitlik sağlanmasının ardından yarı finallere yükselecek takım Nuke haritasında belli oldu. İki takımın da çekişmeli mücadelesinin ardından BIG, ilk yarıyı 8-7 önde kapatmayı başardı. Maçın ikinci yarısında ise bir noktada skor 12-12 dengedeyken artık birçok kişi Envy galibiyetini mucize olarak görmüyordu. Dengelerin sürekli değiştiği ikinci yarıda BIG, yakaladığı galibiyet serisinin ardından maçı 16-13 kazandı.

Playerbros ekibi olarak, hem kazananlar yarı finaline yükselen XANTARES’li BIG‘i, hem de turnuva boyunca elde ettikleri galibiyetleri sebebiyle “Calyx” ve beraberindeki Envy ekibini tebrik ederiz.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive