Connect with us

VALORANT

Yeni bir sızıntıya göre VALORANT’a kontrolcü desteği gelebilir

VALORANT’a kontrolcü desteği yolda mı?

valorant-kontrolcu-pb

Oyunun dosyalarında bulunan verilere göre Riot Games’in popüler nişancı oyunu VALORANT’a kontrolcü desteği geliyor!

VALORANT her geçen gün yeni güncellemelerle gelişmeye devam ederken oyuncuların radarına ilginç bir durum takıldı. Oyun dosyalarını inceleyip VALORANT kitlesiyle paylaşan, daha önce yaptığı birçok paylaşımında resmî olarak duyurulmayan yenilikleri önceden ortaya koyan Twitter kullanıcısı, oyunun dosyalarında kontrolcü desteğine dair ögelere rastladı. Bundan önce de kontrolcü desteğine dair daha küçük kanıtları paylaşan aynı kullanıcı, daha önce de oyunun mobil platformlara gelebileceğine dair sızıntılarla karşımıza çıkmıştı.

Cypher’ın gizli kamerasının havaya yerleştirilmesini sağlayan bir hata keşfedildi

VALORANT’a kontrolcü desteği yolda mı?

Kontrolcü ayarlarının oyuna geleceğini gösteren dosyaların yanı sıra Xbox One kontrolcüsüne göre ayarlanmış tuş ikonları da bulunuyor.

Aşağıdaki fotoğraflar da oyunun dosyalarında bulunan kontrolcü ikonlarını bizlere gösteriyor.


Oyunun dosyalarında kontrolcü desteğine ait ögelerin bulunması oyuncular arasında birçok farklı fikre yol açmış durumda. Bazı kişiler oyuna ayrı bir konsol versiyonunun geleceğini iddia ederken buna karşı çıkanlar da sadece PC versiyonu için kontrolcü desteği geleceğine inanıyor. VALORANT’ın bilgisayardaki versiyonuna kontrolcü desteği gelmesi durumunda nişan desteği, oyuncuları ayırma gibi durumlar hakkında ne olacağı da resmîyette hiçbir açıklama olmadığından belli değil.

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT