Connect with us

VALORANT

Yeni VALORANT raporlama sistemi Alarmbot tanıtıldı

Yeni VALORANT raporlama sistemi #Alarmbot hakkında ilk detaylar paylaşıldı.

Yeni VALORANT raporlama sistemi ALARMBOT tanıtıldı

28 Ocak Cuma gününün akşam saatlerinde VALORANT’ın topluluk yöneticilerinden Bahadır “Dunpy” Güven tarafından yapılan duyuru ile birlikte yeni VALORANT raporlama sistemi Alarmbot tanıtıldı.

Oyuncuların karşılaşmalarında karşılaştığı ve bazı dönemlerde Twitter üzerinde de tepki gösterdiği kötü oyuncu davranışlarına karşı getirilen bu sistem, şu anda sadece Türkiye’ye özel olarak hayata geçirildi. Klasik oyun içi raporlama sisteminden ayrı olarak çalışacak Alarmbot isimli bu sistemde sıfır tolerans gösterilen konular hedef alınacak.

Yayınlanan açıklamada belirtilene göre “Ayrımcılığın her türü, kutsal değerlere hakaret, suç olarak değerlendirilebilecek fiziksel şiddet tehditleri” bu sıfır tolerans gösterilen konular arasında yer alıyor.

VALORANT raporlama sistemi Alarmbot nasıl çalışacak?

Dunpy imzalı yazıda belirtilene göre VALORANT oyuncuları sıfır tolerans kategorisinde davranışlarla karşılaştığı zaman, herhangi bir yol ile ekran görüntüsü veya video kaydını alıp bu davranışta bulunan oyuncunun Riot ID’sini Riot Games’e alarmbot@riotgames.com adresi üzerinden veya oyuncu destek sistemi üzerinden “Oyuncu Raporla” seçeneği altından iletmesi gerekiyor.

Yine aynı açıklamada paylaşılan bilgilere göre oyuncular raporladığı oyuncu ile karşılaştığı tarih ve kendi Riot ID’sini de eklerse süreci daha da hızlandırabilir.

“Uygulama şimdilik sadece Türkiye’ye özel”

Açıklamada Alarmbot sistemi ile şikayet edilecek olan oyunculara verilecek cezalardan ve yaptırımlardan da bahsedildi. sistemde incelenen bazı oyuncuların hesapları kalıcı olarak uzaklaştırılacakken, bazı oyuncular ise 7 veya 14 gün uzaklaştırma ile başlayıp tekrar eden davranışlarında kalıcı uzaklaştırmayla karşılaşacak.

Ayrıca ekibin farklı hesaplardan düzenli olarak bu tarz davranışlarda bulunan oyuncuları tespit ettiği takdirde ana hesaplarını da hedef almak üzerine çalıştığı belirtildi.

Soru cevap şeklinde ilerleyen yazıda “Bu kalıcı bir sistem mi?” ve “Başka sistemler gelecek mi?” sorularının cevapları da verildi. Bu sistemin şimdilik sadece Türkiye’ye özel olduğu belirtilen açıklama şöyle devam etti:

“Uygulama şimdilik sadece Türkiye’ye özel ve beklentimiz, kalıcı olmaması. Bunun sebebi ise yeni ve otomatik sistemler geldikçe, Alarmbot gibi çözümlere ihtiyaç kalmayacağını düşünmemiz. Bir yandan da bize ulaştırdığınız ve ceza alan tüm davranışlarda geçen sözleri ve kelimeleri, gelecek olan bu otomatik sistemleri beslemek için kullanacağız.”


İlginizi Çekebilir:

Oxygen Esports, erkek Valorant takımını Türkiye sahnesinden çekti

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT