Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Yıldızlara açılan kapı Turkish Stars League çok yakında başlayacak

Türk CS: GO topluluğu için çok önemli bir gelişme.

Gün içerisinde CS: GO adına güzel bir gelişme yaşandı. Turkish Stars League “Yıldızlara açılan kapı” duyuruldu. FACEIT ile ortak ileyecek proje çok yakında.

FACEIT ile ortaklaşa gerçekleşecek projeden genç yıldızlar, Türkiye’nin en iyi CS: GO oyuncularıyla birlikte oynama şansını elde edebilecek. Organizasyona ait çok fazla detay bulunmasa da önümüzdeki günlerde bir açıklama yapılması bekleniyor.

CS: GO’nun tanınan yüzü root’un da içerisinde yer aldığı projeyi ünlü yayıncı “CS: GO oyuncularının profesyonelliğe adımı” olarak nitelendiriyor.

Sinyalleri verildi

Aslında böyle bir oluşuma gidilebileceği sinyalleri çok önceden verilmişti. Hali hazırda FACEIT’de Turkish Pro League(TPL) var ve oyuncular bu sistem içerisindeki liglerde maçlarını oynayarak üst seviyeye kadar çıkabiliyorlar. Hatta TPL 1’de birinci olan kişiler Avrupa’nın en iyileriyle ve profesyonel oyuncularla beraber oynayabilmek için FPL Avrupa Elemeleri’ne katılabiliyorlar. Space Soldiers ortaklı bu sistemde yer alan bir çok admin, görevlerini aynı açıklamaları yaparak toplu bir şekilde bırakmıştı. Bu gelişmenin üzerine yeni bir oluşum olacağı düşünülmüştü. Ancak görevlerini bırakan adminler yeni oluşum TSL bünyesinde yer almıyorlar.

Turkish Stars League(TSL)’in tam olarak nasıl çalışacağı henüz açıklanmadı. Sadece TPL gibi bir sisteme sahip olması bekleniyor. Detaylar geldikçe Playerbros farkıyla ilk sizin haberiniz olacak.

 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

1 Yorum

1 Comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive