Connect with us

ZULA

Zula Süper Lig 2. Sezon’da Yarı Finale Doğru: Galatasaray Espor vs. 1907 Fenerbahçe

Zula Süper Lig’in yarı finalinde Galatasaray Espor ile 1907 Fenerbahçe karşı karşıya gelecek. Peki, son durum ne?

Geçen sezon “Zula Süper Lig’de Derbiye Doğru” adlı yazı dizimizin konseptini şimdi de “Zula Süper Lig’de Yarı Finale Doğru” ile devam ettiriyoruz. Bu süreçte 22 Aralık Cumartesi gerçekleşecek maçlar için sizlere takım oyuncularının son durumlarını anlatacağız. Serinin ilk yazısında Galatasaray Espor – 1907 Fenerbahçe derbisine bakıyoruz.

Bu sezon yarıfFinalde Zula Süper Lig’in ilk sezonu ve International Cup şampiyonu, lig aşaması birincisi Galatasaray ile Zula’nın öne çıkan ekiplerinden, lig aşaması dördüncüsü 1907 Fenerbahçe karşı karşıya gelecek. Sarı-kırmızı ile sarı-lacivertin 100 yıllık rekabeti bu sefer yarı final ile karşımızda!

1907 Fenerbahçe: Ege “Surprise” Apaydın

Takımın önemli bir parçası haline gelen Surprise, bu sezon toplam 4 maçta “maçın oyuncusu” olurken, takımın galibiyetlerinde büyük pay sahibi oldu. Sezonun son maçında Vengeance Esports ile karşılaşan ekip, 1-1 berabere kalarak sezonu 4. olarak kapattı. Bu karşılaşma Gaziantep Mülteci Kampı ve Safranbolu haritalarında oynanırken Surprise, 33/29/7 KDA’lık bir performans göstererek takımın beraberliğinde dikkat çeken isimlerden biriydi.

Galatasaray: Aytekin “VonS” Yeşbek

Galatasaray’ın ilk şampiyonluğunda büyük emekleri olan VonS, bu sezon toplam 4 maçta “maçın oyuncusu” seçilirken bir de sezonun “en iyi keskin nişancısı” oldu. Sezonun son maçında Mod-Z Esports ile karşı karşıya gelen ekip, 2-0 yenilerek sezonu 1. olarak kapattı. Liderliği son maçtan daha önce garantileyen ekip, gelen rahatlık ile son maçta liderliğin rahatlığıyla oynamış gibi dursa da aynı şeyleri kaptan VonS için söyleyemeyiz. Mod-Z karşısında 40/26/2 KDA ile oynayan kaptan, sezonu mutlu bir şekilde kapatmak istiyor.

1907 Fenerbahçe: Emirhan “MachineX” Demirbaş

MachineX, her ne kadar üst düzey bir oyun ortaya koysa da bu sezon hiçbir maçta maçın oyuncusu olamadı. Sezon KDA’sı 1.40 olan MachineX bu sezon toplam 430/402/133 istatistiğine sahip. Tecrübeli isim geçen sezona göre daha sakin bir dönem geçirdi diyebiliriz. Sezonun son maçında MachineX, 31/31/13 KDA’lık bir performans gösterdi.

Galatasaray: Fatih “Koko” Yıldız

Bu sezon toplam beş maçta “maçın oyuncusu” seçilirken, ek olarak 59/24/7 KDA’lık performansı ile ‘’4.Haftanın En İyi Oyuncusu’’ oldu. Sezonun son maçında forma giyme şansı bulamayan Koko, 7. haftada ligden düşen Outlaw Esports’a karşı 37/11/4 KDA ile oynadı.

1907 Fenerbahçe: Muhammed “Growe” Ercan ve Kürşat “Anarchy” Ertem

Zula Süper Lig’de takımı için gayet iyi işler başaran Growe ve Anarchy ikilisi takımın dikkat çeken isimlerindedi. Bu sezon 2 maçta Muhammed Ercan “maçın oyuncusu” olurken, tecrübeli isim Kürşat Ertem ise bir defa “maçın oyuncusu” oldu. Bu sezon toplam 402/355/113 istatistiğine sahip olan Anarchy, sezonu 1.45 KDA ile kapattı. Growe ise 447/416/126 istatistiği ile MachineX’den sonra takımın en çok asist yapan ismi olarak öne çıkıyor. Sezonun son maçında Growe, 26/26/1 KDA’lık bir performans gösterirken, takım arkadaşı Anarchy ise 27/30/13 KDA’lık bir performans sergiledi.

Galatasaray: Erdem “KeeVz” Şentürk ve Cihan “Unity” Seferoğlu

Galatasaray’ın öne çıkan genç ikilisi KeeVz ve Unity, bu sezon takımın ilk sıralara oynamasında büyük bir fark yaratarak ilk sıraya demir atmaya yardımcı oldular. KeeVz toplam 2 maçta “maçın oyuncusu” seçilirken, ek olarak 53/35/13 KDA’lık performansı ile “6. haftanın en iyi oyuncusu” olurken, ekip arkadaşı Unity bir kez “maçın oyuncusu’’ seçildi. Sezonun kapanış maçında yarı finale gitme garantisi nedeniyle rahat oynadığı görülen Galatasaray Espor’da KeeVz, 30/24/6 KDA ile performans gösterirken Unity, KeeVz’e göre sönük kalarak 23/32/5 KDA ile oynadı.

1907 Fenerbahçe: Hüseyin “CixEd” Kıran

Takım kaptanı Hakan ‘’swooN’’ Demirel’in takımdan ayrılması ile daha fazla forma şansı bulan CixeD, ilk maçında Mod-Z Esports karşısında çıkmıştı. İlk maçında ortalama performans sergileyen isim, 29/28/11 KDA ile maçı bitirdi. Sezon istatistiklerine bakıldığında ise çok da kötü bir performans sergilemeyen CixEd, 309/285/97 KDA’lık bir performans gösterdi. Ligin son maçında ise 33/26/8 istatistiğine sahip olarak takımın en iyilerinden biri oldu.

Galatasaray: Faruk “Maxic” Öztürk ve Muhammet “DEAGLEWU” Biroğlu

Takımın en sakin ikilisi olarak gösterilen Maxic ve DEAGLEWU, yazımızın son anlatılan isimleri. Sarı-kırmızılı ekibin yedek oyuncusu olan DEAGLEWU sezon içinde pek şans bulamasa da ligin kapanış haftasında oynanan Mod-Z karşısında 2-0 kaybedilen maçta 18/27/6 KDA ile diğer oyunculara göre ortalama performansın altında kaldı. Maxic ise takım arkadaşı olan DEAGLEWU’ya göre daha iyi bir performans gösterdi. Elbette bu iyi performansın olma nedeni takım ile olan uyumu ve sürekli forma bulma şansıydı. Son maçta 20/31/7 KDA ile sezonu kapattı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ZULA