Connect with us

Espor

1907 Fenerbahçe Espor, Fenerbahçe Spor Kulübü bünyesine dahil oldu

1907 Fenerbahçe Espor, Fenerbahçe Spor Kulübü bünyesine girerek Fenerbahçe Espor adını aldı.

1907 Fenerbahçe Espor, Fenerbahçe Spor Kulübü bünyesine dahil oldu

14 Ekim 2016 tarihinde 1907 Fenerbahçe Derneği bünyesinde kurulan 1907 Fenerbahçe Espor, 1 Ocak 2022’nin akşam saatlerinde yapılan açıklama ile resmi olarak Fenerbahçe Spor Kulübü bünyesinde yer almaya başladı.

Artık değişim zamanı olduğu belirtilen açıklamada “2022’ye ilkelerinin ardında yıllardır yürüdüğümüz şanlı Fenerbahçe’nin bünyesinde giriyoruz.” sözleri ile daha önce 1907 Fenerbahçe Derneği bünyesinde bulunan takımın Fenerbahçe SK bünyesine geçtiği açıklanırken, bu değişim hakkında şu sözler dile getirildi:

“Fenerbahçe Espor olarak köklerimize hep bağlı kalacak, espor ekosistemini her zaman olduğu gibi ileri taşıyacağız. Biz Fenerbahçe’yiz.”

Hayata geçirilen bu değişimin ardından takımın yönetiminde herhangi bir değişimin olup  olmadığı paylaşılmazken, sarı lacivertli ekip artık Fenerbahçe Espor adı ile mücadelelere katılacak.

1907 Fenerbahçe Espor için değişim Haziran 2021’de gündeme geldi

22 Haziran 2021’de katıldığı televizyon programında Habertürk TV Spor Müdür Emin Çağlar’ın espor şubesi ve diğer amatör şubelerin kurulması hakkındaki sorusunu cevaplayan Başkan Ali Koç, bu değişimin ilk sinyallerini vermişti.

Yaptığı açıklamada Koç, 25 ve 26 Haziran 2021’de Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda espor takımı hakkında izin isteyeceklerini belirtmişti.

25 Haziran günü gerçekleştirilen toplantıdaki gündemin 17. maddesinde yer alan teklif, genel kuruldaki üyelerin oybirliği sonucu onaylanmıştı.


İlginizi Çekebilir:

Fenerbahçe SK kongresinde espor şubesinin açılması kabul edildi

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor