Connect with us

Espor

KT Rolster 2022 LCK Bahar Mevsimi kadrosunu duyurdu

KT Rolster bahar mevsimi için iddialı bir kadro oluşturdu

KT Rolster 2022 LCK Bahar Mevsimi kadrosunu duyurdu

Kore ligi LCK ekiplerinden KT Rolster, 2022 Bahar Mevsimi’nde mücadele edecek beşlisini duyurdu. T1 ile yollarını ayıran tecrübeli ormancı Cuzz, önümüzdeki sezon eski takımına karşı KT Rolster forması giyecek. Sezon başlamadan önce kadrosunu daraltma kararı alan T1, orman rolünde tercihini genç oyuncu Oner’dan yana kullanmıştı.

Öte yandan 2021 yılında Japonya ligi LJL takımlarından DetonatioN FocusMe bünyesinde gösterdiği performansla LPL ve LCK takımlarının dikkatini çeken 21 yaşındaki orta koridor oyuncusu Aria, kendini çok daha büyük bir sahnede kanıtlama şansı elde etti. 2021 Dünya Şampiyonası’nda ön eleme aşamasını geçerek tarihinde ilk kez ana gruplara kalan DFM ekibinin en öne çıkan oyuncusu Aria olarak görülüyordu.

KT Rolster 2022 LCK Bahar Mevsimi kadrosu

  • Üst koridor: Rascal
  • Orman: Cuzz
  • Orta koridor: Aria
  • Nişancı: Aiming
  • Destek: Life

Koç ekibi

  • Ana koç: Hirai
  • Yardımcı koçlar: supreme, Acorn

Geçtiğimiz yıl LPL takımlarından Bilibili Gaming ile başarılı bir dönem geçiren Aiming, 2019 yılında formasını giydiği KT Rolster ekibine geri döndü. Afreeca Freecs’te gösterdiği performansla KT Rolster’a transfer olan 21 yaşındaki Kore’li nişancı, ligimizden tanıdığımız SoHwan ve bonO ile takım arkadaşıydı. KT Rolster döneminde alt koridor partneri olan veteran destek oyuncusu TusiN ise emekli olduğunu açıkladı. Yeni sezonda Aiming’in yanında GEN ile yollarını ayırma kararı alan Life görev alacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor