Connect with us

PUBG

30 Ekim’den itibaren Hindistan’da PUBG Mobile oynanamayacak

PUBG Mobile ve PUBG Mobile Lite, yaklaşık nüfusu 1.3 milyar olan Hindistan’da artık oynanamayacak.

30 Ekim itibaren Hindistan PUBG Mobile oynanamayacak

PUBG Mobile ve PUBG Mobile Lite, 2 Eylül 2020’de Hindistan Elektronik ve Bilgi Teknolojisi Bakanlığı tarafından yaklaşık nüfusu 1.3 milyar olan Hindistan’da yasaklanmıştı. Bakanlık, bu yasaklamanın nedeni olarak bu iki oyunun kullanıcıların verilerini çalarak Hindistan’ın dışındaki sunuculara izinsiz bir şekilde gönderdiği iddiasında bulundu.

İki oyun hakkında çıkan yasak kararı 2 Eylül’de alınmış olup oyun uygulama mağazalarından kaldırılmış da, oyunu daha önce cihazlarına indirenler veya üçüncü taraf bir yol ile oyunu indirenler hala oyuna giriş yapabiliyorlardı.

Tencent tarafından yapılan son duyuruya göre ise dev şirket, 30 Ekim 2020 tarihinden itibaren her iki oyun için de tüm hizmetleri ve erişimi sonlandıracak.

Yayınladığı açıklamada Tencent, “Kullanıcı verilerini korumak her zaman en önemli öncelik olmuştur ve Hindistan’daki geçerli veri koruma yasalarına ve düzenlemelerine her zaman uyduk” ve “Bu sonuçtan büyük üzüntü duyuyoruz ve Hindistan’da PUBG Mobile’a olan desteğiniz ve sevginiz için içtenlikle teşekkür ediyoruz.” gibi cümlelere yer verdi.


İlginizi Çekebilir:

EA, FIFA 21’ye Cumhuriyet Bayramı konulu bir görev getirdi

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

2 Yorum

2 Comments

  1. Pingback: Cloud9 PUBG Mobile arenasından çekiliyor

  2. Pingback: ESA Esports PUBG Squad turnuvası 4 Kasım'da başlıyor!

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


PUBG