Connect with us

Espor

Acend VALORANT Champions 2021’de Vivo Keyd’i Yenmeyi Başardı

Acend VALORANT Champions 2021’de kural ihlali yapan rakibi Vivo Keyd’i yenmeyi başardı!

acend valorant champions

VALORANT Champions 2021 turnuvasında beşinci gün geldi çattı. Grup aşaması oynanan turnuvanın normal şartlar altında beşinci günde olmayan Acend vs Vivo Keyd maçının son haritası bugün ilk oynanan karşılaşma oldu.

Vivo Keyd’in kural ihlali sonrası yapılan incelemenin ardından alınan karar belirleyici harita olan Breeze’in tekrar oynanması kararı alındı ancak Acend Cypher’ın buglu kamerası kullanılarak alınan rauntların Acend’a verilmesi ve Acend ekibinin oyuna 7-0 önde başlayacağı belirtildi. İşte ertelenen ve bugün nihayet sonuçlanan karşılaşmanın özeti:

Breeze 13-10 (Acend Galibiyeti)

Sadece belirleyici harita Breeze’in oynandığı karşılaşmaya alınan karar gereği Acend 7-0 önde başladı. Vivo Keyd oldukça dezavantajlı konumda olmasına rağmen ilk 2 raundu almayı başardı. İlk yarı 9-3 Acend avantajıyla kapandı. İkinci yarıda ise Vivo Keyd oldukça başarılı bir performans gösterdi ve durumu 9-9‘a kadar getirdi.

Bu aşamadan sonra Acend oyuna tekrar döndü ve rakibine sadece 1 ekstra raunt daha kaybetti ve kalanların hepsini kazandı. 13-10‘luk skor ile Acend haritanın galibi oldu. Böylece genel skor 2-1 olmuş oldu ve Acend karşılaşmayı kazandı. Karşılaşmanın MVP‘si 18/11/1‘lik Jett performansı ile yenilen takımda olmasına rağmen başarılı Vivo Keyd oyuncusu ”heat” oldu.

Acend VALORANT Champions 2021’de Kazananlar Aşamasına Yükseldi!

Böylece Acend VALORANT Champions 2021’de kazananlar aşamasında Envy ile mücadele etmeye hak kazandı. Vivo Keyd ise şansını kaybedenler eşleşmelerinde tekrar deneyecek. Turnuvanın maç tablosuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor