Connect with us

Espor

VALORANT Champions 2021’de Vivo Keyd’in kural ihlali sonrası yeni karar belli oldu

Vivo Keyd tarafından yapılan kural ihlali incelendi ve karar alındı!

vivo keyd valorant champions 2021

VALORANT Champions 2021 turnuvası grup aşaması tüm hızıyla devam ediyor. Turnuvanın üçüncü gününde yaşanan ve Viyo Keyd takımı tarafından yapılan kural ihlalinin incelenmesi tamamlandı. İhlal sonrası alınan karar açıklandı.

Vivo Keyd VALORANT Champions 2021 turnuvasının üçüncü gününde Acend takımı ile karşılaşmıştı. Belirleyici harita olan Breeze haritasında Vivo Keyd oyuncusu Jonathan “JhoW” Glória‘nın Cypher karakteri ile kullandığı kamera, bir bug kullanımı olduğu için kural ihlali olarak sayıldı. Böylece Vivo Keyd’in galibiyeti geçersiz sayılmış ve Acend kazanan taraf ilan edilmişti. Sonrasında alınan başka bir karar ile kural ihlali inceleme süresi uzatılmış ve dördüncü gün A grubu maçları ertelenmişti. İnceleme sonuçlandı ve yeni karar VALORANT Champions Tour resmi Twitter hesabından paylaşıldı ve şu açıklama yapıldı:

Vivo Keyd VALORANT Champions 2021 A Grubunda Dezavantajlı Taraf Oldu!

”Güncelleme: Daha fazla incelemeden sonra, Acend’in 7-0 önde olduğu bugünkü yayının başlangıcında Acend vs VK maçını tekrar izleyeceğiz.”

Alınan karara göre bugünkü programın başlangıcında belirleyici harita olan 3.harita Breeze tekrar oynanacak ancak Acend karşılaşmaya 7-0 önde başlayacak. Bu durumda Vivo Keyd, rakibini yenmek için ekstra bir efor sergilemek zorunda kalacak. Bu karşılaşmanın ardından program planlanan maçlara uygun olarak devam edecek ve içerisinde Team Secret, Crazy Raccoon, FURIA ve KRÜ Esports‘un bulunduğu 4 takım turnuvadan elenmemek için birbirleriyle mücadele edecek. Turnuvanın maç tablosuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor