Connect with us

Espor

Akademi Ligi 2022 Kış Mevsimi şampiyonu bugün belli oluyor

Fenerbahçe Espor Akademi ve Papara SuperMassive Blaze Akademi karşı karşıya geliyor!

Akademi Ligi 2022 Kış Mevsimi şampiyonu bugün belli oluyor

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi’nden iki gün önce start alan Akademi Ligi 2022 Kış Mevsimi için büyük final zamanı geldi çattı. Tamamen çevrim içi olarak düzenlenen ve 9 hafta süren grup aşamasının ardından Playoff’larda rakiplerini mağlup etmeyi başaran Fenerbahçe Espor Akademi ve Papara SuperMassive Blaze Akademi takımları adlarını büyük finale yazdırmayı başardı.

Akademi Ligi 2022 Kış Mevsimi finalinin adı: FBA – SMBA

Akademi Ligi 2022 Kış Mevsimi finaline adını yazdırmayı başaran ilk takım Fenerbahçe Espor Akademi takımı oldu. Ligin grup aşamasını 14 galibiyet 4 mağlubiyet ile lider olarak bitiren takım, yarı finallerde ligi ikinci olarak bitiren Dark Passage Akademi ile karşılaştı. Beş maçlık seride rakibine sadece 1 karşılaşma kaybeden Fenerbahçe tarafı final biletini kazanmış oldu.

İkinci finalist olan Papara SuperMassive Blaze Akademi takımı ise ligi 10 galibiyet 8 mağlubiyet ile oldukça riskli bir noktada bitirmişti. 22 Mart günü oynanan yarı finallerde fastPay Wildcats Akademi ile karşılaşan SuperMassive Blaze, aynı Fenerbahçe gibi 3-1’lik bir skor ile seriden galip ayrılarak finalin bir diğer ismi olmuştu.

Fenerbahçe Espor Akademi ve Papara SuperMassive Blaze Akademi takımlarının güçlerini paylaşacağı büyük final karşılaşması 23 Mart Çarşamba günü saat 17:00’da başlayacak. Büyük final Lolesports.com, Twitch ve Youtube platformları üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Sizce Akademi Ligi 2022 Kış Mevsimi büyük finalinde şampiyonluğa Fenerbahçe Espor Akademi mi yoksa Papara SuperMassive Blaze Akademi mi ulaşacak? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüzbinlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi Mevsim Ödülleri dağıtıldı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor