Connect with us

Güncel

Akshan, LoL 2021 Dünya Şampiyonası’nda devre dışı bırakıldı!

Yeni şampiyon Akshan, 2021 League of Legends Dünya Şampiyonası’nda olmayacak.

Riot Games’in Avrupa espor başkanı Maximilian Peter Schmidt, son olarak çıkış yapan Akshan’ın 2021 Dünya Şampiyonası için devre dışı bırakılacağını açıkladı.

Şampiyonun devre dışı kalmasındaki en büyük etken ise, profesyonel arenada yer alan takımlar için bir şampiyon yasaklama haklarını kullanmak zorunda kalmaları veya diğer şampiyonlara kıyasla tam olarak dengelenmemiş şampiyonun öncelikli olarak seçilme durumunun yaşanma ihtimali. Bu durumdan ötürü Riot’un, 22 Temmuz’dan beri Vadi’de yer alan şampiyonu Dünya Şampiyonası’nda devre dışı bıraktığı belirtiliyor.

Akshan, dereceli oyunlardan elde edilen veriler ışığında iki kez dengelenmeye çalışılmıştı. Bu dengelemelerde, şampiyonun tekli-çiftli sıralarda bir tehdit haline gelmeden önce biraz daha fazla ayarlama yapabileceğini gösterse de, profesyonel oyuncular şampiyonu mekaniklerine hızlıca hakim olabiliyor ve öncelikli bir seçim veya yasaklama haline getirebilmekte.

Akshan’ın, 2021 League of Legends Dünya Şampiyonası’nda devre dışı bırakılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi hemen aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

DP’den FB Espor karşısında galibiyet! VFŞL’de play-off yarışı iyice kızıştı

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel