Connect with us

Espor

APAC LCQ karşılaşmaları tamamlandı!

APAC LCQ karşılaşmaları BOOM Esports galibiyeti ile tamamlandı!

APAC LCQ

VALORANT espor sahnesinde bu günlerde gündem Last Chance Qualifier yani LCQ maçları. Önümüzdeki ay İstanbul’da oynanacak VALORANT Champions karşılaşmaları için son slotları kapmak isteyen ekipler kendi bölgelerinin LCQ karşılaşmalarında da mücadele ediyor. LCQ mücadelelerinin sürdüğü liglerden biri olan APAC yani Asya Pasifik bölgesinde ise LCQ aşaması kimileri için sürpriz bir sonuç ile bugün tamamlandı.

Asya Pasifik bölgesinde her biri birbirinden iyi 10 ekip VALORANT Champions İstanbul’da yer alacak 3. APAC ekibi olmak için mücadele verdi. Paper Rex ve XERXIA ekipleri ile birlikte bu bölgeyi temsil edecek üçüncü takım ise LCQ sonucuna göre BOOM Esports oldu.

https://twitter.com/boomesportsid/status/1556235509122633728?s=21&t=EtcQuojqt713jSxPD0wMbg

“İstanbul yolcusuyuz! 2 yıllık bekleyişin, sayısız saatler süren çalışmaların ve tonlarca geriye düşüşün ardından sonunda ilk uluslararası turnuvamıza gidiyoruz. Herkese destekleri için teşekkür ederiz.”

APAC LCQ maçlarına Upper bracket çeyrek finallerinden başlayan BOOM Esports karşılaşmalarda hiç mağlubiyete uğramadan sırasıyla Griffin E-sports, ONIC Esports ve Bleed eSports ekiplerini yenerek finale ulaştı. BOOM Esports’un finaldeki rakibi ise tekrardan ONIC Esports oldu.

BO5 formatındaki APAC LCQ finalinde ONIC Esports sadece Fracture haritasında galip gelirken BOOM Esports ise Bind, Haven ve Icebox haritalarında galip gelerek VALORANT Champions İstanbul biletini kaptı.

BOOM Esports için takım tarihinde önemli bir yere sahip bu galibiyet ile birlikte Endonezyalı ekip ilk defa uluslararası bir organizasyonda mücadele etme şansını da elde etti.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor