Connect with us

Espor

Avrupa ligi LEC maçları online olarak başlayacak

LEC, takımların kendi ofislerinden mücadele edeceğini duyurdu

Avrupa ligi LEC maçları online olarak başlayacak

14 Ocak Cuma günü Team Vitality ile MAD arasındaki maç ile başlayacak Avrupa ligi LEC, fikstürün ilk haftalarındaki maçları online oynatma kararı aldı. COVID sebebiyle devam eden kısıtlamalar ve LEC’in merkezi Berlin’de yılbaşından bu yana artan vakalar sebebiyle böyle bir karar alındığını belirten LEC, takımların maçlarını kendi ofislerinden oynayacaklarını açıkladı.

COVID nedeniyle yaklaşık iki yıldır seyircisiz devam eden LEC, yeni sezona da taraftarlardan uzak giriyor. MAD Lions’ın üst üste iki kere şampiyon olmasıyla birlikte bu yıl çok daha heyecanlı bir hal alacak Avrupa ligi, birçok sürpriz transfere sahne oldu.

LEC tarafından konuyla alakalı yapılan açıklama şu şekilde:

” COVID sebebiyle devam eden kısıtlamalar ve yılbaşından beri Berlin’de yükselen vaka sayıları sebebiyle takımlar 2022 Bahar Mevsimi normal sezonunun başında online olarak mücadele edecek. Her zaman ilk ve en önemli önceliğimiz oyuncular, koçlar, çalışanlar ve takım personelinin sağlığı ve iyi olmasıdır. Bunu sağlamak ve ligin kendiliğinden devam etmesini garanti altına almak için takımlar mevsimin başında kendi çalışma ofislerinden mücadele edecek. COVID 19 durumunu haftadan haftaya değerlendirmeye devam edeceğiz. Oyuncuların stüdyoya güvenli olur olmaz geri dönmelerini umuyoruz.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor