Connect with us

Espor

Berke “Vlad” Kantürk’ün BBL Esports’tan sonraki takımı belli oldu

Sevilen isim Vlad, kariyerine Giants VALORANT takımında devam edecek!

Berke "Vlad" Kantürk'ün BBL Esports'tan sonraki takımı belli oldu
Görsel: twitter.com/GiantsGamingENG

BBL Esports bünyesinde 2021 yılının Eylül ayından beri VALORANT Baş Koçu görevinde bulunan Berke “Vlad” Kantürk, geçtiğimiz aylarda gündemimize takım ve yönetimin ortak kararı doğrultusunda görevini Sezgin “Fabre” Kalaycı’ya bırakması ile birlikte gelmişti.

17 Mayıs Salı gününün akşam saatlerinde yapılan duyuru ile birlikte Berke “Vlad” Kantürk’ün BBL Esports’tan sonraki takımı belli oldu. Saat 20.00 sularında yapılan paylaşımlara göre Kantürk, kariyerine İspanya merkezli espor takımı Giants’ın VALORANT takımına stratejik koç ve analist pozisyonunda katkı sağlayarak devam edecek.

Giants İngilizce olarak yaptığı paylaşımın haricinde takımının yeni üyesine Türkçe olarak “Hoş geldin @BerkeKanturk, ekibimizin bir parçası olduğun için çok mutluyuz.” sözleri ile birlikte hoş geldin dedi.

Vlad: “Bu ailenin bir parçası olmaktan hep gurur duydum”

Yeni takımında kariyerinde daha önce BBL Esports ve Papara SuperMassive Blaze forması giyen Batuhan “russ” Malgaç ile beraber çalışma fırsatı yakalayacak olan Vlad, gerçekleşen transferinin ardından duygu ve düşüncelerini TwitLonger üzerinden paylaştı.

BBL Esports ile macerasının buraya kadar olduğunu belirten Kantürk, eski takımı hakkındaki düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

“Teklifi duyduğum an itibariyle espor kariyerimin en büyük şansını yakaladığım BBL Esports ile maceram buraya kadardı. Unutamayacağım o kadar şey var ki… Bootcamp alanında koronadan dibi görmüşken Okan Abi’nin gelip ateşimize kadar bakmasından, elemelerden çıktığımız an kahkaha atarak ağladığım ana kadar mükemmel anılarla doldurdum bu serüveni. Belki dört dörtlük olamadım ama bu ailenin bir parçası olmaktan hep gurur duydum, bu süreçte elimden geldiği kadar kendimi geliştirmeye çalıştım. EMEA Grup aşaması tamamlandığında bir tercih yapma ihtiyacı hissettim, kariyerime Avrupa’dan gelen teklifleri değerlendirerek devam etmek istediğimi belirttim. Bu süreçte her zaman yanımda olan Okan Abi başta olmak üzere herkese teşekkürlerimi belirtmek isterim. Bu süreçte hem kardeşlerim hem abilerim oldu bu aile içerisinde ve her birine yaşadığımız anılar ve tecrübeler için teşekkür ederim. Bir taraftar olarak BBL’i EMEA’da desteklemeye devam! Kariyerime VRL İspanya Ligi’nde mücadele eden, yakından tanıdığınız Giants ekibi ile devam ediyor olacağım. Destek veren herkese çok teşekkür ederim.”

Son transferin ardından Giants VALORANT kadrosu

  • Adolfo “Fit1nho” Gallego
  • Batuhan “russ” Malgaç
  • Fabian “Quick” Pereira Gomez
  • Adam “Jesse” Čtvrtníček
  • Vladyslav “Kiles” Shvets
  • Oliwer “LATEKS” Fahlander (Baş Koç)
  • Berke “Vlad” Kantürk (Stratejik Koç ve Analist)

İlginizi Çekebilir:

Galatasaray Esports, Fire Flux Esports karşısında yanlışlıkla teslim oldu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor