Connect with us

Espor

Beşiktaş, Galatasaray karşısında hükmen mağlup oldu!

Türkiye Espor Futbol Ligi kapsamında Beşiktaş, Galatasaray karşısında hükmen mağlup oldu!

Beşiktaş, Galatasaray karşısında hükmen mağlup oldu!

Türkiye’deki espor camiasının gündemine 20 Şubat Salı günü Galatasaray tarafından yapılan duyuru hızlı bir giriş yaptı. Son duyurulara göre Türkiye Espor Futbol Ligi kapsamında Beşiktaş, Galatasaray karşısında hükmen mağlup oldu!

Olay gündeme sarı kırmızılı takım tarafından yapılan açıklama ile birlikte geldi. Galatasaray Espor şubesinin resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan ve TEFL’e dayandırılan açıklamada, Türkiye Espor Futbol Ligi 18. haftasında 3-2’lik Beşiktaş galibiyeti ile sonuçlanan karşılaşmanın kural ihlali nedeniyle Galatasaray lehine sonuçlanacağı duyuruldu.

Galatasaray’ın paylaşımında bu durumun nedeni, “Maç sonrasında Galatasaray kulübü, oyun kuralları dahilinde, rakip oyuncuların boy videolarının kayıtlarını talep etmiştir. Beşiktaş kulübü zorunlu olan boy videosunu sunamamıştır. Ligimizin kuralları gereği, Beşiktaş kulübü hükmen mağlup ilan edilerek, maç 1-0 Galatasaray’ın lehine tescil edilmiştir.” ifadeleri ile aktarıldı.

Türkiye Espor Futbol Ligi: “Durum şike ya da diskalifiye anlamına gelmemektedir”

Sarı kırmızılı takım tarafından yapılan paylaşım kısa süre içerisinde gündemde kendine yer buldu. Bir günden kısa bir süre içerisinde 1.9 milyondan daha fazla görüntülenen açıklamanın detaylı bir hali, aynı gün Türkiye Espor Futbol Ligi hesapları üzerinden yayınlandı.

EASPORTS FC24 Pro Clubs modunda oynanan ligde adil rekabeti sağlamak ve olası hatalardan kaynaklanan avantajları önlemek için belirlenen boy sınırlarının ligin önemli kurallarından biri olduğunu belirten TEFL, oyuncuların bu sınırlara uygunluğunu kontrol etmek amacıyla maç esnasında çekilen görüntülerin denetleme yapılabilmesi için her takımdan talep edildiğini hatırlattı.

Belirtilene göre Galatasaray ile Beşiktaş arasında yaşanan son olayda ise lig yönetimine iletilen görüntülerde Beşiktaş’ın belirlenen boy sınırları içerisinde olduğu belirtilirken, maç esnasında belirlenen prosedürde kayıt alınmadığı için kural ihlalinin gerçekleştiğine dikkat çekildi.

Beşiktaş hakkında alınan bu karar hakkında ise şu ifadeler dile getirildi: “Bu noktada önemli bir vurgu yapmak isteriz ki, söz konusu durum şike ya da diskalifiye anlamına gelmemektedir. Bazı medya organlarındaki yanlış veya eksik bilgilendirmelere itibar edilmemesini önemle belirtiriz. Olay, sadece kayıtların alınma şekliyle ilgili bir prosedür ihlali olarak değerlendirilmelidir.”

Beşiktaş Espor: “İhmali olan oyuncular ve koç ekibi ile yollarımızı ayırmış bulunmaktayız”

Tartışmaların odağındaki diğer isim Beşiktaş ise aynı gün resmi X hesapları üzerinden bir açıklama yayınladı. Yapılan paylaşımda Türkiye Espor Futbol Ligi’nin açıklamasına RT’lenirken, olayda ihmali olan oyuncular ve koç ekibi ile yolların ayrıldığı bilgisi de paylaşıldı.

Beşiktaş Esports Genel Menajeri Ege Budak ise kişisel X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Maalesef masa başı işlerinde iyi değiliz. Sahada kazandık masada kaybettik. Gereksiz video kaydı isteme işleri vs. vs. Birde şike iddiaları falan var 🙂 gerçekten gsesporun paylaşımını şike diye anlamak ve bunu haber sitelerinde paylaşmak büyük karaktersizlik.” dedi.

Sizler bu olay hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucular ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT herkese yazma nasıl yapılır? Anlatıyoruz!

Steam Türk Lirası yapma! Steam TRY Converter nasıl kullanılır?

Steam hesap değeri nasıl öğrenilir? İşte Steam Calculator

VALORANT aim geliştirme nasıl yapılır? Anlatıyoruz!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor