Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

BLAST, Valve’nin Counter Strike esporu için aldığı yeni kararlar ile ilgili açıklama yaptı

BLAST, Valve’ın aldığı yeni Counter Strike kararları hakkında bir açıklama yayınladı.

BLAST, Valve'nin Counter Strike esporu için aldığı yeni kararlar ile ilgili açıklama yaptı

Counter Strike esporunun önemli organizatörlerinden BLAST, Valve’nin Counter Strike esporu için 3 Ağustos Perşembe gününün akşam saatlerinde aldığı yeni kararları duyurması üzerine sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaptı.

BLAST Premier Counter Strike ekosisteminin bir parçası olarak kalacak

Açıklamada, BLAST organizasyonun CS’nin yeni sezonunda da turnuvalar düzenlemeye devam edeceğini, 2024 planlarının da hazır olduğunu belirtti. Yayınlanan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bugün, Valve, elit Counter Strike esporu için gelecekteki elemeler için değişiklikler duyurdu. Takımların gelecekteki turnuvalara katılma kriteri, Valve’ın birleşik sıralama sistemi aracılığıyla veya açık elemelerle olacak. Bu değişiklikler, 2025 sezonunun başlangıcından itibaren yürürlüğe girecek.

BLAST Premier, bu yeni açık ekosisteminde Tier 1 Counter Strike’ın önemli bir parçası olarak kalacak. Espor izleme deneyimini sürekli olarak yenilemeye ve turnuvalarımızı dünyanın dört bir yanına götürmeye devam etmekten heyecan duyuyoruz.

BLAST Premier 2023’ün son çeyreğine girerken, 2024 takvimimizi duyuruyor ve 2025’e doğru bakıyoruz, planlarımızı iletmeye devam edeceğiz. Gelecekte daha fazla bilgi ve güncellemeyi sizlerle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

Valve’nin aldığı kararlar doğrultusunda getirilen yeni gereksinimler şu şekildeydi:

  • Belirtilene göre turnuva organizatörleri, etkinliklerine katılan takımlarla artık iş ilişkilerine veya başka çıkar çatışmalarına sahip olmayacak.
  • Tüm turnuvalarda davetler, Valve sıralama sistemini kullanacak veya başka bir şekilde takımlar açık elemeler ile belirlenecektir.
  • Katılımcı ekipler için herhangi bir ödül (ödül havuzu veya başka türlü) kamuya açıklanacak ve topluluk tarafından denetlenebilecek nesnel kriterlere göre belirlenecek.

İzleyiciler BLAST Premier’in ekosistemde kalmasından dolayı memnun!

BLAST’ın açıklamasından sonra organizasyonun sosyal medya hesaplarına gelen yorumlar da oldukça olumluydu. Counter Strike izleyicileri attıkları mesajlarda organizasyona desteklerini ve heyecanlarını ilettiler. Bu mesajların yanında da Kuzey Amerika ve Asya takımları için gerçekleşen özel turnuvaların artması gerektiği ile ilgili gelen mesajlar da vardı.

Sizler BLAST turnuvaları hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce yeni kararlar BLAST gibi organizasyonları nasıl etkileyecek? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okurlar ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

CS:GO 18 Temmuz 2023 güncellemesi detayları yayınlandı

CS:GO Twitter hesabında yeni değişiklik! Counter Strike 2 için nefesler tutuldu

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive