Connect with us

Espor

BMW, beş büyük espor organizasyonuna sponsor oldu!

BMW, beş büyük espor organizasyonuna sponsor oldu!

BMW sponsorluk

Alman otomativ devi BMW, espor alanındaki yatırımlarını daha da genişleterek beş adet büyük organizasyona sponsor oldu.

Mart 2019’da Cloud9 ile başlayan anlaşma artık  Fnatic, FunPlus Phoenix, G2 Esports ve T1 ile de devam ediyor.

Bu sponsorluk anlaşması sosyal medya reklamları, forma sponsorluğu, bilgi paylaşımı ve mühendisler ve tasarımcıların yazılım ve donanım konusunda yardımlarını içerecek “teknoloji transferi” sağlayacak. Bu BMW tarafından global bir yaklaşım olarak görünüyor.

Tüketici ve Marka Kıdemli Baş Yardımcısı Jens Thiemer, bu sponsorluk hakkında şu sözleri sarf etti:

“Dünyanın en iyi takımları ile güçlerimizi birleştirdik. Hedefimiz, tasarım ve gelişim yeteneklerimizi kullanarak uzun vadede disiplini şekillendirmeye yardım etmek. Bizim espor girişimimiz büyük bir ivme ile büyüyen bu toplulukla birleşim sağlayan önemli bir kilometre taşıdır. Esporu çok iç açıcı bir yatırım olarak görüyoruz.” 

Diğer otomativ markalarının sponsorluklarında olduğu gibi BMW de takımlara kullanmalara için araç sağlayacak. Her ne kadar BMW sektörde girişim yapan ilk büyük şirket olsa da önceden daha küçük şirketlerin yerel düzeyde sponsorlukları olduğu söyleniyor.

İlginizi Çekebilir: Jeff Kaplan açıkladı: Overwatch iletişim sistemi için yeni bir güncelleme yolda

T1 organizasyonunun CEO’su Joe Marsh sponsorlukla ilgili şunları söyledi:

“Dünya çapında saygın espor organizasyonları ile beraber, T1 de BMW ile ortaklık yaparak gelişimini ve oyun sektöründeki katkısını artıracağı için çok motive. Faker ve kalan T1 ailesi, yeni içerikler, ürünler ve BMW takımı ile fanlara rekabet ve üstün performanslarımızı sergileyen programlar yapacakları için çok heyecanlı.” 

BMW’nin şimdiye kadar yaptığı yatırımlarla espor sektörü ile ilgilendiği çok açık. Bu beş yeni takımla yapılan sözleşme de bunu kanıtlar nitelikte. İçerik cephesinde yeni neler çıkacağını merak ediyoruz.

Kaynak: Esportsinder

Riot Games’ten açılama: Valorant turnuvalarında kan olmayacak!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor