Connect with us

Espor

Closer’lı 100 Thieves playoff ilk turunda Cloud9’ı ezip geçti!

100 Thieves LCS 2022 Bahar Mevsimi playoff ilk turunda C9’ı 3-0 mağlup etti

Closer'lı 100 Thieves playoff ilk turunda Cloud9'ı ezip geçti!

LCS 2022 Bahar Mevsimi playoff ilk turunda temsilcimiz Closer’ın ekibi 100 Thieves, sezonun sürpriz takımlarından Cloud9’ı 3-0 zorlanmadan mağlup ederek kaybedenler grubuna gönderdi. Normal sezonda karşılaştıkları son mücadeleden galip ayrılan son şampiyon 100 Thieves yavaş yavaş geçen seneki formunu bulmaya başladı. Öte yandan ana koç ‘LS’ in takımdan ayrılmasından sonra beklenmedik çıkış yakalayan ve sezonu ikinci sırada tamamlayan Cloud9 yoluna kaybedenler grubundan devam edecek.

Kaybedenler grubu ilk tur serisinde Golden Guardians ile karşılaşacak Cloud9’ı zorlu bir yolculuk bekliyor. Golden Guardians’ı mağlup etmeleri halinde dahi finale kadar ilerleyebilmek için iki seri daha kazanmaları gerekecek. İleriki turlarda Cloud9’ın tekrardan 100 Thieves veya Team Liquid ile eşleşme ihtimali oldukça yüksek. Normal sezonu uzun süre lider götüren Cloud9 ekibi LCS 2022 Bahar Mevsimi playoff aşamasına hiç iyi bir başlangıç yapamadı.

100 Thieves vs Cloud9

Serinin üç maçında da Lee Sin performansıyla takımına liderlik eden Closer, Cloud9’ın kendisini hafife almasını iyi cezalandırdı. Erken oyunu sürükleyerek takımını orta-geç oyuna daha güçlü sokmayı başaran temsilcimiz Closer, ligin en iyi orman oyuncularından biri olduğunu tekrardan ispatladı. Üst koridorda ise Ssumday, Ornn seçimiyle takımının tank rolünü üstlenerek geç oyunda taşıyıcılarına ekstra katkı sağladı. Seriyi zorlanmadan kazanan 100 Thieves bir sonraki turda Team Liquid vs Evil Geniuses serisinin kazananı ile karşılaşacak. Seriden mağlup ayrılan taraf ise kaybedenler grubu ilk turunda FlyQuest’in rakibi olacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor