Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Counter Strike 2 resmi olarak duyuruldu! İşte çıkış tarihi ve ilk detaylar

Merakla beklediğimiz Counter Strike 2 resmi olarak duyuruldu!

Counter Strike 2 resmi olarak duyuruldu! İşte çıkış tarihi ve ilk detaylar

Oyuncuların son zamanlarda merakla beklediği, geçtiğimiz son aylarda ise ortaya çıkan bilgiler ve sızıntılar ile çıkacağından neredeyse emin olduğumuz Counter Strike 2 resmi olarak duyuruldu!

Merakla beklenen yeni Counter Strike oyunu için ilk resmi açıklama bugün yani 22 Mart Çarşamba günü CS:GO’nun resmi sosyal medya hesapları ve oluşturulan özel web sayfası üzerinden yapıldı.

“Counter-Strike’ta yeni bir dönem bu yaz başlıyor”

Belirtilene göre merakla beklenen Counter Strike 2, Counter-Strike tarihindeki en büyük teknik sıçramayı içeriyor. Her şeyin değişeceği gibi oldukça iddialı başlıklar ile yapılan tanıtımlara göre sis bombaları artık çevresiyle etkileşime geçen, ışığa, silah atışlarına ve patlamalara tepki gösteren dinamik nesnelere dönüştürüldü.

Yayınlanan videoya göre artık sis bombaları mermiler veya el bombalarından etkileniyor. Bu da oyunculara kısa süreliğinde bir görüş alanı sunabiliyor veya sis bulutunu farklı bir yöne ittirmesine olanak sağlayabiliyor.

Yeni CS oyununda Tick Rate sorununa da el atılmış

Yıllardır oyuncular CS:GO’nun 64 Tick Rate değerine sahip sunucularını eleştiriyordu. Belirtilene göre Counter Strike 2 ile birlikte Tick rate artık hareket etmek, ateş etmek veya bomba atmak için önemli olmaktan çıkıyor.

Yeni CS oyunundaki Alt frekans (sun-tick) güncellemesi ile birlikte sunucular artık bir hareketin başladığı, ateş edildiği veya el bombasının atıldığı anı tam olarak biliyor. Bu da hareketlerin ve atışların aynı hızda tepki verecek ve el bombalarının her zaman aynı şekilde yere düşeceğini ifade ediyor.

Haritalar ve envanter öğeleri de güncelleniyor

Source 2 oyun motoru ile birlikte oyundaki haritalar da güncellenmiş durumda. Hazırlanan özel web sayfasında Dust 2, Nuke ve Overpass gibi popüler haritaların yeni ve eski halleri paylaşılıyor.

Yeniden tasarlanan haritalar eski hallerine göre daha aydınlık bir hal alırken, klasik haritalarda yapılan güncellemeler “Bu haritalar daha iyi aydınlatma ve oyuncu görünürlüğü ile güncellendi, ancak temelde aynı kaldı.” sözleri ile açıklandı.

Görsel tarafta haritaların haricinde CS:GO envanter öğeleri de elden geçirilmiş. Oyuncular mevcut eşyalarını Counter-Strike 2’de de kullanabilecekken, tüm stok silahlar yüksek çözünürlüklü modellerle güncellendi. Belirtilene göre bu güncelleme sonrası bazı kaplamalar daha olumlu etkilendi.

Counter Strike 2 Sınırlı Test süreci başlıyor

Oyunun resmi duyurusunun yapılması ile birlikte sınırlı test süreci de başlıyor. Şu anda herhangi bir başvuru kabul etmeyen Valve, bu test sürecine davet edilecek oyuncuların Counter-Strike 2 geliştirme ekibi tarafından önemli kabul edilen Valve resmi sunucularındaki son oyun süresi, güven faktörü ve Steam hesabı durumu gibi bir dizi faktöre göre seçileceğini açıkladı.

Bu test süresince, Counter-Strike 2 herkese sunulmadan önce oyunun bazı özelliklerindeki hata ve sorunlar tespit edilip düzeltilecek.

Counter Strike 2 çıkış tarihi olarak yaz dönemi işaret edildi

Oyun hakkında merak edilen ikinci nokta ise tabii ki çıkış tarihi oluyor. “Counter-Strike’ta yeni bir dönem bu yaz başlıyor” ifadesi haricinde bahsettiğimiz web sayfasında Counter Strike 2 çıkış tarihi yaz dönemi olarak belirlendi.

Belirtilene göre Counter-Strike 2, CS:GO oyununa ücretsiz bir güncelleme olarak bu yaz sunulacak. Paylaşılan tüm bu detaylara ek olarak birkaç ay içerisinde Counter-Strike 2’nin tüm detaylarının açıklanacağına dikkat çekildi.

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive