Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

CS: GO başlatma seçenekleri neler ve ne işe yarıyorlar?

CS: GO başlatma seçenekleri ayarları nelerdir ve nasıl yapılır?

Esporun en popüler oyunlarından CS: GO’nun başlatma seçenekleri ayarları nelerdir, ne işe yararlar ve nasıl kullanılırlar sorularının cevapları burada.

CS: GO diğer espor oyunlarının yanında oynanırken en çok ayar yapılan ve yapılması gereken oyun. Silahınızın pozisyonundan, fare hassasiyeti, mermi izi ve daha birçok ayarı yapabildiğiniz CS: GO’da bazı önemli ayarlar da başlatma seçeneklerinden yapılıyor.

CS: GO başlatma seçenekleri ayarlarını yapmak için Steam’de Oyun Kütüphanesi’ne gelip CS: GO’ya sağ tıklayıp Özellikler demeniz gerekiyor. Sonra karşınıza çıkan pencereden “Başlatma seçeneklerini ayarla” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Steam csgo başlatma seçenekleri

Başlatma seçeneklerinden yapabileceğiniz en önemli ayarlar kare hızını ayarlamak, oyun arayüz performansını arttırmak ve dil seçeneğini ayarlamak. Gelin başlatma seçeneğinden yapabileceğiniz en önemli ayarlara beraber bakalım.

Komutlar

-freq

Başlatma seçeneklerinden yapılabilecek en önemli ayar sanırız “-freq” olacaktır. Çünkü bu komut oyundaki kare hızınızı belirleyecek. Eğer 60hz’den yüksek kare hızına sahip bir monitörünüz varsa bu komutu kesinlikle kullanmalısınız. Örneğin; 144hz bir monitör kullanıyorsanız başlatma seçeneklerine “-freq 144” yazmanız gerekiyor. Ancak 60hz bir monitör kullanıyorsanız bu komutu kullanmak zorunda değilsiniz. Bu komutu kullanırken -freq yerine –refresh veya –refreshrate komutlarını da kullanabilirsiniz.

-high

Bir diğer önemli komut ise -high. Bu komut ciddi bir şekilde performansı yükseltiyor. Bu komutu kullandığınızda oyun açıldığı zaman bilgisayar sisteminiz CS: GO’ya üst seviye öncelik tanıyor. Böylece oyunun performansında çok ciddi bir artış oluyor. Ancak bu komutu kullanırken bilgisayarınızın özelliklerinin de iyi olmasında yarar var. Aksi takdirde performans artışı tam tersi yönde olabilir. Deneyerek bunu ölçebilirsiniz.

-novid

Bu komut oyun başlangıcındaki videoların direkt geçilmesini ve hiç oynatılmamasını sağlıyor. Böylece oyunu açmak istediğinizde direkt ana menüye yönlendirileceksiniz. Bu ayar oyunun açılma hızını da arttırıyor.

-nod3d9ex1

CS: GO’da en çok aranan komutlardan birisine geldi sıra. Oyunu oynarken masaüstüne gelip tekrar oyuna geri dönmek istediğinizde bu süre çok uzun olabiliyor. Ancak bu komutla bu süreyi kısaltabilirsiniz.

-language

Bu ayarımız ile oyun dilini ayarlayabiliyorsunuz. CS: GO Steam hesabınızın ana dilini kullanıyor. Yani Steam hesabınız Türkçe ise bu ayarı yapmadan oyunu farklı bir dilde kullanamıyorsunuz. (Örnek; -language english)

+exec configdosyasıadı

Bu komutu kullanarak oyunu her açtığınızda ayarlarınızı tekrar girmek zorunda kalmayacaksınız. Tek yapmanız gereken bu komutu yazdıktan sonra config dosyanızın adını yazmak. (Örnek; +exec XANTARES)

İlginizi çekebilir:

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

1 Yorum

1 Comment

    Leave a Reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


    Counter-Strike Global Offensive