Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

CS:GO oyuncu tabanı Haziran ayında düşüş yaşadı!

CS:GO en büyük ikinci düşüşünü yaşadı.

CS:GO oyuncu tabanı Şubat ayından bu yana düşüş yaşıyor. SteamCharts verilerine göre CS:GO, Haziran ayında ise oyuncu tabanında yüzde 16,75 düşüş yaşadı. Bu durum 2018 Nisan ayından bu yana kayıtlara geçen en büyük ikinci düşüş oldu.

Valve, 4 Haziran’da CS:GO için prime eşleştirmesine erişim için ücret almaya başlamıştı. Oyuncuların Prime durum yükseltmesini 15 $ ( 123 Türk Lirası) karşılığında satın almak zorunda olmasından sonra oyuncu tabanı büyük bir darbe aldı.

Oyuncu tabanının bir kısmı oyunu oynamaktan vazgeçiyor gibi görünüyor. FPS oyunu Mayıs ayında ortalama 659.888 oyuncu iken, Haziran ayında ortalama 549.347 oyuncuya düştü.

Henüz Source 2 motoruna geçiş yapılmaması, endişe verici bir işaret gibi gözüküyor. Riot Games’in FPS oyunu VALORANT ise yeni oyunculara çok daha ilgi çekici bir deneyim sunduğu için her bölgede daha fazla oyuncu çekmeye devam ediyor.

Valve kısa süre önce aktif görev harita havuzunu Mart 2019’dan bu yana ilk kez değiştirmiş ve Mayıs ayında Train yerine Ancient haritasını eklemişti.


İlginizi Çekebilir:

Millennium Agency CSGO kadrosu ile yollarını ayırdı!

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive